Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Koru Sigorta Kasko Sigortası

Koru Sigorta Kasko Sigortası

Hayat sigortası dışında kalan sigorta konularında hizmet veren Koru sigorta Kasko sigortası ile müşteri memnuniyetini hedefliyor. Koru sigortanın hazırlamış olduğu poliçelere bakınca öncelikli olarak büyük firmaların, sendikaların, dernek, vakıf ve meslek odalarının yoğunlukta olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla sigorta sektörü içerisinde güçlü bir sermaye yapısına ve uzman bir personel ağına sahip. Koru sigorta sektöre yenilik getirmek ve bu yeniliklerin uygulayıcısı olmak adına pek çok alanda girişimci ruhunu kullanmış ve sosyal sorumluluk projelerine de öncülük etmiştir.

 Kooperatif kavramına baktığımız zaman sigorta sektörünün temelini oluşturduğunu görüyoruz. Çünkü risk büyüdükçe riskin yönetilmesi de bir o kadar zorlaşacaktır. Sigorta sektörünü kooperatif mantığı ile birleştirmiş ve dünyanın birçok ülkesinde de uygulayıcı olmuş çok sayıda firma olduğunu görüyoruz. Koru sigorta ise bu başarıyı Türkiye’de yakalamayı başarmış ilk sigorta firmasıdır.

Ülkemiz bilindiği üzere sigortacılık alanında çok güçlü bir potansiyele sahip bunu Türkiye’de hizmet veren sigorta firmalarının sayısından görebiliyoruz. Koru sigorta ise ülkemizde çok sayıda kooperatife ilham kaynağı oluşturmuş fakat mevzuatların yeterli olmayışından dolayı bu hizmet modeli çok fazla gelişememiştir. 2016 yılından itibaren ise Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı kooperatifçilik Genel Müdürlüğünün kontrolü altında AŞ.’ye dönüştürülmesine karar verilmiştir. 2017 yılında toplanmış olan ortakların tamamı bir genel kurul toplantısında karar alarak Koru Sigorta kooperatifini Koru Sigorta A.Ş.’ye dönüştürmüştür.

Günümüzde sigorta firmasının yapısına baktığımız zaman oldukça güçlü finansal desteğinin olduğunu görüyoruz. Teknolojiyi aktif bir şekilde kullanmış olması da onun bu güçlü yapısını destekleyecek faktörler arasında yer almıştır. Firmanın bünyesinde çalışan her personel kendi alanlarında uzmanlığını kanıtlamış ve yetenekleri doğrultusunda hareket etmiştir. Sigorta sektörünce özgünlük ve öncü olmak önemli bir konudur. Siz sürekli olarak yeniliklere imza atmayı başardığınızda ise bu sizi bulunduğunuz konumda çok daha güçlü yapacaktır. Koru sigorta kasko sigortası ile birlikte bunu başarabilmiş ve sektörün öncüleri arasına almıştır.

Sigortacılık sektöründe çözüm odaklı hizmet vermek beraberinde müşteri memnuniyetini ve sadakatini getirecektir. Koru sigorta tüm bunları uzman bir ekiple yaparak geleceğinizi sigorta altına alır.

18 Haziran 2019
220 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al