Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Oto Aksesuarları Kasko Kapsamında mıdır?

Oto Aksesuarları Kasko Kapsamında mıdır?

Kasko sigortası araç sahiplerinin önemsedikleri bir sistemdir ve her türlü araç için kasko sigortası hizmeti verilebilir. Özellikle tüm birikimlerinizi ya da kredi çekerek satın aldığınız aracınızda meydana gelebilecek olan hasarları maddi açıdan koruyabilmek kasko sigortası sayesinde mümkün olacaktır. Bu nedenle kasko sürücüler için her zaman güven teminatı anlamına gelir. Kasko sigortası ister sıfır bir aracınız olsun isterse ikinci el aracınız için mutlaka yapılması gereken bir sigorta türüdür.

2. El Araç Kaskosu

2. el araç kaskosu dediğimiz zaman aklımıza gelen pek çok soru işareti var. Bu soru işaretleri kapsamında yeterince bilgi sahibi olamayabiliyoruz. Sektöre genel olarak baktığımızda ise bu bilgi eksikliğinin hatırı sayılır derecede fazla olduğu da biliniyor. Mesela pek çok kişi kasko sigortasını trafik sigortasıyla aynı olduğunu düşünüyor. Ancak ikisinin de teminatlarına baktığımız zaman birbirinden çok farklı olduğu görülüyor. Hatta bazı sürücüler kasko sigortasını yaptırdıkları zaman her ne olursa olsun araçlarında meydana gelebilecek hasarın ücretsiz bir şekilde karşılandığını düşünüyor.  Bu düşünceler yanlıştır zira sigorta şirketleri araçta orijinal olmayan bir aksesuarın zarar görmesi halinde ödeme yapmayacaktır. Daha da önemlisi kasıtlı olarak araca zarar veren araç sahipleri ya da yakınlarının açmış olduğu zararlar sigorta şirketi tarafından karşılanmaz. Bunların tespiti sigorta eksperleri tarafından kolaylıkla yapılabileceğinden dolayı rahatça ayırt edilebilir. Kısacası kasko sigortası yaptırılmak için yapılan bir güvence değildir.

Peki, kasko sigortası nedir?

Kasko sigortası sürücülerin inisiyatifine bırakılmış ve zorunlu olmayan bir sigorta türüdür. Aracınıza yaptıracağınız kasko sigortası ile birlikte araçtaki hasarları belli teminatlar dahilinde karşılar. Bunun için kasko sigortasında teminatların neler olduğunu incelemeniz gerekir.

Kasko Neleri kapsar?

Kasko sigortası yukarıda da belirttiğimiz gibi belli limitler doğrultusunda hasarınızı karşılar. Bunun yanı sıra aracınızın yanması, deprem sonrasında zarar görmesi, çalınması, anahtarı kaybolması, kilitli kalması, çarpma, çarpılma, çizilme gibi nedenler kasko sigortası kapsamı içerisinde gösterilebilmektedir.  Her kasko poliçesi birbirinin aynısı olmadığı gibi kasko fiyatı da birbirinden farklı olabilir.

Oto Aksesuarları Kasko Kapsamında mıdır?

Aslında bunun yanıtını girişte vermiştik. Ancak yine de tekrarlamak istiyoruz. Bir otomobilde orijinal olmayan aksesuarların hiçbiri kasko sigortası kapsamında değildir. Ancak ek bir teminatla bu aksesuarları kasko kapsamına almanız da mümkündür.

23 Mayıs 2019
157 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al