Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Konut Kredisi Kimlere Verilir?

Konut Kredisi Kimlere Verilir?

Konut kredisi ile ilgili kafalarda soru işareti oluşturan çok fazla düşünce var ve bunlardan bir tanesi de konut kredisi kimlere veriliyor oluyor. Bu makalemizde HKsigorta olarak konut kredisinin kimlere verildiğinden detaylı bir şekilde bahsedelim istedik. Çünkü bilindiği üzere her insanın içinde günün birinde ev alabilme hayali var ve bunun içinde pek çok banka müşterilerine farklı alternatifler sunarak konut kredisi imkanı sağlamaya çalışıyorlar. 

Öncelikli olarak konut kredisi almaya karar verdiğiniz zaman şu soruyu kendinize sorabilirsiniz. Acaba bana konut kredisi çıkar mı? Bu soruyu sormanızın nedeni ise her bankanın kredi başvurularında müşterilerini geniş bir incelemeye alması. Bu incelemede bakılacak olan ilk şey ise sizin banka kredi notunuz. Bu kredi notu sizin bankalarla olan para alışverişlerinizin tamamının bir araya getirilmesi sonucunda oluşan bir süreç. Yani banka notunuz yüksek ise bu durumda kredi alamama gibi bir durumunuz söz konusu olmayacaktır. Ancak kredi notunu düşük olursa o zaman siz riskli grupta olduğunuz için banka size kredi sağlamaya pek sıcak bakmayacaktır. HKsigorta olarak biz bu konuda size şunu tavsiye ediyoruz ki bankada eğer çekilmiş bir krediniz varsa onu mutlaka düzenli bir şekilde ödeyin ve kredi kartı borçlarınızı düzenli olarak ödemeye çalışın. Çünkü tüm bunlar sizin kredi notunuzu etkileyecek olan faktörlerden.

Bankalar kredi notunun yanı sıra bir de müşterilerinin kredi değerlendirmelerine bakarlar yani size almak istediğiniz konutun ekspertiz değerinin yanı sıra çekebileceğiniz kredinin belirlenmesi. Eksper incelemesinde evin değerinin  %80’i kadar bir konut kredisi talep edebilirsiniz.

Banka son olarak ise sizin düzenli bir gelirinizin olup olmadığına bakar. Eğer düzenli bir işte çalışmıyor ya da gelirinizin olduğunu ispat edemiyorsanız bu durumda kredi alabilmeniz güç olacaktır. ancak düzenli bir geliriniz varsa o zaman sizde bankanın sunmuş olduğu konut kredisinden istifade edebilirsiniz.  Banka size kredi sağladığında kendisini de güvence altına almak ister bunun içinde ev ipotek altına alınır ve evin borcu bitmeden satışına müsaade edilmez. Bu sayede sizde bankanın kredi imkanlarından faydalanmış olursunuz. 

Sonuç olarak şunu söyleyebiliriz ki bankalarla arası bozuk olmayan ve gelir belgesi olan herkes bankaların konut kredisi için başvuruda bulunabilir.

13 Şubat 2019
209 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al