Kaskoda Çekici Teminatı Ne gibi Faydalar Sağlar?

Kaskoda Çekici Teminatı Ne gibi Faydalar Sağlar?

Kasko sigortasına dair genel bilgiler kara araçları kasko sigortası Genel Şartlarında açıkça belirtilmiştir. Kasko sigortasındaki kasko farklılıkları ise sigorta firmalarındaki çeşitliliği artırmış ve sürücülerin farklı çeşitte 4 adet ürün seçim yapabilmesi sağlanmıştır. 

Kasko sigortasında çeşitler

  1. Düz kasko sigortası
  2. Dar kasko sigortası
  3. Genişletilmiş kasko sigortası
  4. Tam kasko sigortası

Kasko seçeneklerinin ve imkanlarının çoğalması sigorta şirketlerinin sayısının da çoğalmasına neden oldu. Bu da en çok sürücülerin işini kolaylaştırdı. Sürücüler artık kasko sigortası yaptırırken daha iyi kıyaslama yapabiliyorlar ve rekabet çerçevesinde daha uygun fiyatlar alabiliyorlar. Sigorta şirketleri genel sigortanın yanı sıra ek teminatlar sunarak sürücülerin yaşamlarını daha da kolaylaştırmayı hedefliyorlar. İşte bu teminatlardan birisi de çekici hizmetidir. Aracınızla özellikle bilmediğimiz yollarda ilerlerken yolda kalmak, sürücülerin en büyük korkusudur. Neticede hiç bilmediğimiz yollarda aracımız hasar aldığında süreç çok daha zor işleyecektir. Bu noktada asistans hizmetleri oldukça işinizi kolaylaştıracaktır. Asistans hizmetleri içerisinde yer alan teminatlardan biri de çekici teminatıdır.

Kasko ücretleri Ankara

Çekici Teminatı Neleri Kapsar?

Kaza sonucu hareket edemeyecek durumda kalan aracın, bir çekici kullanılarak kaza yerinden alınması, yetkili veya anlaşmalı bir servise götürülmesi hizmetini kapsamaktadır. Bu teminattan faydalanabilmek için aracın kaza geçirmiş olması şartı yoktur. Araçta meydana gelen herhangi bir arıza yüzünden aracın hareket edememesi durumu da çekici teminatı kapsamındadır. Burada önemli olan aracın bir şekilde hareket edemeyecek konumda olmasıdır.

Bazı sigorta firmaları çekici teminatını ilave bir güvence olarak sunarken bazı şirketler de bu hizmeti ücretsiz olarak vererek asistans hizmeti kapsamına dahil ederler. Ancak bu teminatın aracın onarımıyla hiçbir ilgisinin olmadığını görebiliyor. 

Seyahat sırasında aracınızın aksamlarında oluşabilecek herhangi bir soruna karşı geniş bir güvence için yol yardım teminatı alınabilir. Yol yardım hizmetleri içerisinde sadece çekici hizmetleri değil, pek çok ek hizmet bulunmaktadır. Örneğin; araç, yakıtı tükendiği için de yolda kalmış olabilir. Bu durumda yol yardım teminatı sayesinde aracınızın en yakın akaryakıt istasyonuna götürülmesini sağlayabilirsiniz. Yol yardım hizmetleri hakkında detaylı bilgi için; “Kasko Yol Yardım Teminatı” başlıklı yazımızı incelemenizi öneririz.

12 Şubat 2020
514 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al