Kasko Yaptırmak İçin Hangi Belgeler İstenir?

Kasko Yaptırmak İçin Hangi Belgeler İstenir?

Kasko sigortası yaptırmaya karar verdikten sonra atmanız gereken ilk adım ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko türü bulmaktır. Kasko yaptırmak için karşınızda üç seçenek bulunur. Birincisi dar kasko ikincisi tam kasko üçüncü seçenek ise genişletilmiş kaskodur. Bu türler içeriğe göre değişir kasko sistemi hizmet üzerine kurulur ne kadar çok hizmetten yararlanmak isterseniz o kadar poliçeniz geniş tutulur.

Hangi hizmetlerden yararlanmak istediğinizi de ihtiyacınıza göre belirlemelisiniz çok sık araç kullanıyorsanız ve İstanbul gibi her an trafik kazası olabilecek bir şehirde yaşıyorsanız o zaman geniş kasko yaptırmanızda ya da tam kasko yaptırmanız fayda vardır. Sadece hafta sonları ve belirli günlerde araç kullanıyorsanız sizin için dar kasko daha iyi olacaktır ayrıca dar kasko daha ekonomiktir. Kasko türünü seçtikten sonra ilgili ihtiyaçlar doğrultusunda size en iyi teklifi veren firmayı seçmeniz gerekir bunu da internet üzerinden çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Daha sonraki aşama evrak tamamlama aşamasıdır kasko şirketine hazır evraklarla giderseniz işlemleriniz kısa sürecektir.

Kasko poliçesi düzenlerken yanınızda bulundurmanız gereken evraklar nüfus cüzdanı, aracın ruhsatı, aracın plakası, modeli, markası, yaşına ait temel bilgiler sizden istenmektedir.

Bu belgelerle birlikte bir takım formlar da doldurmanız istenir bunların eksiksiz ve tam olması önemlidir. Kasko şirketine gidip gelmekle uğraşmak istemiyorsanız önceden hazırlık gitmenizde fayda vardır.

Kasko teklifi al

Kasko Zorunlu mu?

Kasko sigortası zorunlu olmayan sigorta türüdür. Bulunduğunuz şehre göre farklı fiyatlarda yapılabileceği gibi riski büyük olan yerlerde fiyatları daha yüksek çıkacaktır. Kasko sigortası sadece sizin aracınızda olan zararı karşılar. Bunun için olası bir kaza sonrasında karşı sürücünün zararı ancak trafik sigortası sayesinde karşılanacaktır. Kasko sigortasında teminat kapsamı önemlidir. Dar kasko yaptırabileceğiniz gibi full kasko ile güvencenizi daha da kapsamlı hale getirebilirsiniz.

Türkiye’de kasko sigortası eskiye nazaran daha fazla oranda yapılıyor olsa da aslında beklenilen sonuç halen alınmamaktadır.  Yeni bilinçlenen sürücüler sayesinde ve yeni nesil araçların daha yüksek bütçelere mal oluyor olması da kasko sigortasını isteğe bağlı olmaktan çıkarmış bir zorunluluk haline dönüştürmüştür.

Hksigorta.com’dan alacağınız kasko sigortası ile aracınızı güvenceye alabilirsiniz.

16 Mart 2020
527 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonAra ve Teklif Al