Konut Sigortasının Avantajları

Konut Sigortasının Avantajları

Konut sigortası denildiği zaman ilk olarak aklınıza doğal afetler ve hırsızlık olayı geliyor olsa da konut sigortasının kapsamı yalnız bunlarla sınırlı değildir. Geniş kapsamlı olan bu sigorta ile birlikte pek çok hizmeti de satın almış olursunuz. Peki, konut sigortası nedir ve evinizde meydana gelebilecek ne gibi sorunlarda devreye girecektir. 

Risklere Karşı Koruma

Konut sigortası sizi yangın, sel, fırtına, su baskınları, hırsızlık gibi olaylara karşı koruyan bir sigorta türüdür. Konut sigortasını yaptırdığınız zaman poliçeniz dahilinde yer alan tüm risklere karşı oluşan zararlarda sizi koruma altına alacaktır. DASK sigortası deprem sonrasında devreye giren bir sigorta türüdür ve olası hasarın giderilmesi sırasında oluşacak olan masrafların karşılanması için kullanılır. Ancak konut sigortası sadece doğal afetlerde devreye girmez. Mesela evinizde yaşadığınız bir tesisat sorununda devreye girecektir.

Tesisat Sorunlarına Kesin Çözüm

Konut sigortası olan evinizde sadece felaketler yaşanması gerekmez. Hayatınızı rutin bir akışla sürdürürken bu akışın dışına çıkan bir durumda sigorta şirketi devreye girecektir. Konut sigortasını yaptırdığınızda evinizin içindeki tesisatları da isteğe bağlı olarak devreye almış olursunuz. Çilingir, su ve elektrik tesisatı ile ilgili işlerinizde yalnızca bunlarla değiş kombinizin bakımından, halınızın yıkanmasına kadar pek çok durumda konut sigortanız devreye girecektir. Konut sigortasını yaptırdığınız da ihtiyaçlarınız hiçbir zaman sizi bunaltmayacaktır. Çünkü poliçeniz ve teminatınız doğrultusunda sigorta firması çözüm üretmek için sizin yanınızda olacaktır. Yani bunu bir örnekle açıklayacak olursak musluğu siz açık evi su bastırmış olsanız bile sigorta şirketiniz zararınızı karşılayacaktır.

Kiracılarda Konut Sigortası Yaptırabilir

Konut sigortası yaptırmanız için sadece ev sahibi olmanız gerekmiyor. Eğer ki kiracıysanız sizde istediğiniz zaman kiracı olduğunuz evde sigorta hizmeti alabilirsiniz. Üstelik bu hizmeti alırken evi sigortanın dışında bırakarak eşyalarınızı sigortalatabilirsiniz. Bu sayede daha uygun bir ücretle kiracı olarak oturduğunuz evinizde eşyalarınızı güvence altına almış olursunuz.

İnsanı Sigortalayan Konut Sigortası

Konut sigortası sadece evinizde meydana gelen hasarlarda devreye girmeyecektir. Poliçeniz dahilinde evinizde meydana gelen ve size zarar verebilecek herhangi bir duruma karşında sigortalı olursunuz. Örneğin vefat gerçekleşmiş ise mirasçılarına, sakatlık oluşmuşsa kendinize tazminat ödemesi yapılır.

13 Haziran 2019
544 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al