Kasko Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kasko Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kasko sigortası yaptırırken yalnızca fiyata odaklanmak ve poliçenizin detayları nelerdir içeriğini bilmeden hareket etmek size yanlış yaptırabilir. Bu nedenle de fiyat teklifinizi alırken yapılacak olan poliçenin içeriğinde neler var araştırmalısınız. Bazı sigorta firmaları indirimli kasko adı altında hizmet vermektedir. Dolayısıyla kasko sigortanızdan çıkarılacak bazı teminatlarda sizin aleyhinize sonuçlar meydana getirebilir. Bunun için kasko sigortanız da olmasını istediğiniz teminatları gözden geçirmelisiniz. Genel teminatlar olan çarpma, çarpılma ve yanmanın dışında da ne gibi teminatlara sahip olduğunuzu bilmeniz sizin güvenliğiniz açısından önemlidir.

Eğer ki ilk kez sigorta yaptıracaksanız o zaman muafiyetli kasko ve full kaskonun ne demek olduğunu ve araştırmanız ve iki sigorta arasındaki farkı öğrendikten sonra ona göre yaptırmanız gerekiyor. Eğer ki ilk kez sigorta yaptıracaksanız size önerimiz aşağıdaki uyarıları dikkate almanız. Bu sayede sigortanızı yaptırdıktan sonra daha rahat hareket edersiniz.

Anlaşmalı Servis Şartı

Kaskonuzu yaptırırken içeriğinde anlaşmalı servis şartı olup olmadığına bakın Poliçenizde eğer ki bu şekilde bir şart söz konusuysa o zaman aracınızı anlaşmalı olan servislerin dışında herhangi bir yere götüremezsiniz. Eğer götürürseniz hasarın yarısını da siz ödemek durumunda kalırsınız.

Ek Teminatlar İçin Anlaşmalı Servis Şartı

Eğer ki kasko sigortanıza ek teminatlar yaptırmışsanız o zaman onlarında anlaşmalı servis şartına bağlı olup olmadığına dikkat etmeniz gerekiyor. Bunu yapmazsanız bu teminatlardan faydalanamazsınız.

İhtiyari Mali Mesuliyet Teminatı

Eğer ki karşı araca vermiş olduğunuz zarar trafik sigortanızı aşıyorsa o zaman kasko sigortası da devreye girerek zararınızın karşılanmasını sağlayacaktır. Aracınıza ihtiyari mali mesuliyet teminatı yaptıracaksanız o zaman bu teminat bedelinin de yüksek olmasına dikkat etmelisiniz.

Manevi Tazminat Teminatı

Herhangi bir kaza sonrasında zarar verdiğiniz karşı tarafın sürücüsü size manevi tazminat davası açabilir. Böyle bir durumda kasko sigortanızın devreye girip girmeyeceğini araştırmalısınız. Sigorta poliçeniz üzerinde bu durum açıkça belirtilmelidir.

Hasar Koruma Klozu

Eğer ki daha önce kaza yapmamışsanız o zaman kaskonuzu indirimli olarak yaptırabilirsiniz. Poliçenizde hasar koruma klozu bulunuyorsa bir kere yaptığınız kazanızda hasarsızlık indiriminiz bozulmayacaktır. Son olarak deprem, sel, terör, orjinal cam vb. teminatların olup olmadığını mutlaka sorgulayın.

02 Temmuz 2019
540 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al