Kasko ve Trafik Sigortası Evrakı Yanınızda Olmalı mı?

Kasko ve Trafik Sigortası Evrakı Yanınızda Olmalı mı?

Kasko sigortası otomobiller için mecbur koşulmayan bir sigorta türüdür. Bunun içinde aracınızı kullanırken sizin yanınızda olması gerekmez. Zorunlu trafik sigortasına baktığımızda ise adından da anlaşılacağı gibi her aracın yaptırmak zorunda olduğu bir sigorta türüdür. Çünkü amaç kaza sonrasında üçüncü tarafa verilecek olan zararın karşılanmasını sağlamak. Bir kazanın gerçekleşmesi durumunda ya da trafik polislerinin yapmış olduğu kontrollerde işlerin çok daha hızlı ilerleyebilmesini sağlamak amacıyla trafik sigortanızın yanınızda olmasında fayda vardır. Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre ise elektronik belgelerin yazıcıdan çıkarılarak bir kopyası olarak kullanılması orijinal belge olarak kabul edilmiştir. Dolayısıyla bu da sorunun yanıtını biraz daha açıklayıcı olacaktır.

Bir çevirme anında polisin daha rahat kontrolünü sağlamak ve işlerin hızlanmasını sağlamak amacıyla yanınızda bulundurulması faydalıdır. Ancak günümüz şartlarında artık bu tür kontrollerin internet üzerinden sisteme bağlanılarak yapıldığını düşünürseniz trafik sigortası belgenizin yanınızda olmasına gerek yoktur. Artık sorgulama sırasında aracınızla ilgili herhangi bir sorunun olması halinde açık ve net bir şekilde bilinmektedir.

Trafik Sigortası Neden Gerekli?                         

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi trafik sigortasının yapılması zorunludur çünkü buradaki amaç sizin değil karşı tarafın güvenliğini sağlayabilmektir. Kasko ise tamamen sizin oluşabilecek olan zararlarınızın karşılanmasını sağlar.

Artık insanlar şimdi olduğundan çok daha fazla bilinçli bir şekilde hareket etmekteler ve kendi güvenliklerini sağlayabilmek için kasko sigortasını tercih ederler. Yeni araçları göz önünde bulundurduğumuzda ise hepsinin teknoloji harikası olmasına karşın insan etkisiyle hareket ederler ve bu da kaza riskinin her zaman var olduğunu gösterir. Kasko sigortası yapıldığında ise artık kendinizi çok daha güvende hissedebilirsiniz.

Trafik Sigortası Nasıl Yaptırılır? Sigorta işlemleri artık çok basit bir şekilde yapılabiliyor. Bunun için sokağa dökülerek bir sigortacı bulmak zorunda değilsiniz. Var olan bir sigortanız varsa acenteniz size sigorta gününüzün dolduğunu hatırlatıp yenilenmesini sağlar. Ancak ilk kez sigorta yaptıracaksanız bu durumda öncelikli olarak internette online bir araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. HKsigorta olarak biz sizin için bu hizmeti 7/24 vermekteyiz istediğiniz her anda bizden fiyat teklifi alabilirsiniz. Size en uygun sigorta teklifi sunarak dakikalar içerisinde yeni sigortanıza sahip olmanızı sağlayabiliriz.

19 Ağustos 2019
495 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonAra ve Teklif Al