Kalça Ağrısı ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Kalça Ağrısı ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Kalçanızın üst bölümünde yani kaba etinizde veya kasık bölgenizde ağrı var ise bu durumda aşağıdaki durumları dikkate almanız gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Kalçanızda kırık varsa bu ağrıya neden olabilecek durumdur. Bu durumda bacağınızı uzatamaz ya da kaldıramazsınız. Kalça kemikleri küçük bir düşme neticesinde de kırılabilecek kadar hassastır. Özellikle de yaşlılık döneminde bu şikayet çok fazladır.

Aşırı kilolu olan insanların uzun süreli ayakta durmaları sonrasında ağrılar görülebilir. Bu vücudun olması gerektiğinden daha ağır olduğundan dolayı kalça ekleminin zorlanacağı anlamına gelir. Kilonuz ne kadar artar ise kalçanızdaki ağrılarınız da o kadar çok olacaktır.

Kalça eklemi bölgesinde ağrınız varsa bu kese iltihabından kaynaklanıyor olabilir. Bu durumda ağrı bacağınıza ve dizinize kadar vurabilir. Özellikle de gece üzerine yattığınız da bu ağrı kendisini daha fazla gösterecektir. Kese iltihabı sırasında kalçanızda kemiklerinize yastık yapan ve hareketin daha kolay olmasını sağlayan sıvının içerisinde iltihap olması durumudur.

Kalça Ağrısının Diğer Sebepleri

Kalça ağrısının çok fazla sebepleri vardır. Bunlardan bazıları ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Osteoartrit, ağrı (kalçanın arkasına doğru vuran bir ağrı türüdür.)
  • Aseptik Nekroz
  • Tendon İltihabı
  • Romatizmal Artrit
  • Yapısal Bozukluk
  • Ankilozan Spondilit
  • Polimyaljik Romatizma
  • Dolaşım Sorunu

Kalça Ağrısının Tedavisi

Kalça ağrısının tedavisinde en büyük rol ağrılarınızın artmasını sağlayacak olan faktörlerden uzak kalmanız olacaktır. Ağrıların anlamı vücudun zorlandığı ve daha yavaş hareket etmeniz gerektiğidir. Ağrı durumunda masajınızı mutlaka yapın. Ağrı durumunda egzersizleri tümünden bırakmak iyi gelmeyeceği gibi artırmakta sakıncalı olabilecektir. Özellikle germe ve de ağır kaldırma hareketleri yapın.

Kalçanıza gün içerisinde üç dört kez yirmi dakika ıslak sıcak bez koyun.  Kese iltihaplanması durumunda doktorunuz buz tedavisi önerebilir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyat teklifi

Tamamlayıcı sağlık sigortası hastalık öncesinde yapılmış olması halinde ister kalça ameliyatı ister bel fıtığı isterseniz herhangi bir cerrahi işlem olsun istediğiniz bir özel hastaneden ücretsiz bir şekilde yaralanabiliyorsunuz. En önemli şart ise bu hastalığa yakalanmadan Tamamlayıcı sağlık sigortası poliçenizin yapılmış olmasıdır. Yoksa geriye dönük rahatsızlıklar kapsam dışı kalacaktır.

11 Haziran 2020
424 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al