Hayat Sigortası Ne İşe Yarar?

Hayat Sigortası Ne İşe Yarar?

Makalemizin içerisinde hayat sigortası açıklamalar yapalım istedik. Çünkü bu sigortanın bizim hayatımızda ve sağlığımızda önemli bir yeri var. Günlük yaşantımız içerisinde başımıza her an bir şey gelebilme ihtimali var. Mesela hasta olabiliriz, kaza geçirebiliriz, vefat durumu olabilir. Böyle durumlarda ise hayat sigortası devreye girecektir. Poliçenizde belirlenmiş olan limitler dahilinde hareket eden hayat sigortasını sadece kendiniz değil sevdiklerinizi de yakından ilgilendiren bir konudur.

Tazminat Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hayat sigortasında tazminat başvurusu bulunuyor. Bu başvuruda bulunabilmek için ise bizi arayarak ihtiyacınız olan bilgileri alabiliyorsunuz. Tazminat için sizden istenilecek olan bilgileri vermeniz halinde işleminiz de tamamlanmış olacaktır. Hayat sigortası yıllık olarak yapılır ve primler yıl bazlı olarak belirlenir. Sigorta şirketleri meslek ve cinsiyetin de dikkat alınmasını içeren tablolar sunar. Bu tablolar doğrultusunda seçilecek olan teminatlar dahilinde hesaplama işlemi gerçekleştirilecektir.  Hayat sigortasında prim ödeme ile ilgili belgelerinizi eğer ki sigortalı bir çalışansanız çalıştığınız şirketin ilgili olan departmanlarına bildirmeniz gerekiyor. Eğer ki serbest çalışansanız o zaman gelir vergisi beyannamesinde bu durumu belirtmeniz yeterli olacaktır. 

Hayat Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hayat sigortasında da diğer sigortalarda olduğu gibi bir takım önemli konulara dikkat etmeniz gerekiyor. Bunun için gerekli şartlar doğrultusunda sigorta yaptırırken teklif formunda yer alan sorulara doğru bir şekilde yanıt vermeniz gerekir. Sigortayı yaptıran ya da başkası için yaptıranın gerekli bilgilerin tamamını sigortacı firmaya vermek zorunluluğu vardır. Bu durumun ihlal edilmesi durumunda ise sigorta firması sigortadan cayma hakkına sahiptir.

Ya da ek bir poliçeyle birlikte sözleşmeyi yeniden yürürlükte tutabilir.  Sigortalı hayatını sigortalatan kişiye denir. Sigortalı olan kişi ise gerekli olan primleri ödeyerek hayatının sigortalı olmasını sağlayacaktır. Sigorta yaptıran ise başkasının hayatını sigortalatan kişilerdir. Hayat sigortası kendiniz ve aileniz için yapılabilir. Bu şekilde kendinizi ve ailenizi güven içerisine almış olursunuz. Bunun içinde primler belirli oranlarda gelir vergisinden düşülebilmektedir. HKsigorta olarak, hayat sigortaları ile ilgili olarak, bize iletmek istediğiniz sorularınız ve kafanıza takılan soru işaretleri için müşteri destek hattımızdan ulaşabilirsiniz.

18 Mart 2019
388 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al