Kasko ve Trafik Sigortası Arasında Ne Fark Var?

Kasko ve Trafik Sigortası Arasında Ne Fark Var?

Her uzman araç sürücüsü bu sorunun yanıtını bilir ancak ilk kez trafiğe çıkacak ya da ilk kez bir araç sahibi olacak sürücülerin bu konuda bilgi sahibi olmak istemesi de normaldir. Çünkü sürüş ile ilgili olarak uygulanabilecek birçok teknik bilginin yanı sıra hususi konularda vardır. Hksigorta olarak size kasko ve trafik sigortası hakkında detaylı bilgiler vererek uzman bir destek sağlayalım istedik. Bu sayede kafanızdaki kasko ve trafik sigortası arasında ne fark var? Sorusunun yanıtını da bulmuş olacaksınız.

Kasko ve Trafik Sigortası Arasındaki Fark

Kasko ve trafik sigortası arasında çok önemli farklar vardır. Bu farkların temelinde ise biri sizin aracınızı diğeri ise karşı aracın zararını karşılayacaktır. Bunun içinde işe teknik açıdan baktığımız zaman her iki sigortanın da kendi içinde ayrı bir önemi vardır. İkinci fark ise birisi zorunlu olan bir sigorta türüdür diğeri ise sürücünün isteğine göre yapılır ya da yapılmaz.

Peki, bu farkları neler oluşturuyor hangisi zorunlu hangisi isteğe bağlı hangisi sizin aracınızı hangisi karşı tarafın zararlarını karşılıyor bilmek ister misiniz?  Kasko ve trafik sigortası arasında ne fark var? sorusunun yanıtını da aşağıda açıklıyoruz.

Hksigorta sizin için en uygun kasko ve trafik sigortası hizmetini sunuyor. Bize ulaşın dakikalar içerisinde en uygun teklifi alın.

Kasko ve Trafik Sigortalarının Arasındaki Fark Nedir?

Trafik sigortası her araç için yapılmakla zorunlu olan bir sigortadır. 1 yıllık süre ile yapılması gerekir ve süresinin dolmasının ardından tekrar yenilenmesi şarttır. Eğer siz trafik sigortanızı yaptırmazsanız o zaman trafiğe çıkamazsınız. Kasko sigortası ise tamamen sizin isteğinize göre oluşturulan bir sigorta türüdür. Bu sigortayı ister daha dar ya da daha geniş teminatlarla tercih edebilirsiniz. Burada sizin için önemli olan hangi kasko türünün ihtiyacınıza yönelik olduğudur.

İkinci önemli olan durum ise trafik sigortanız bir kaza anında karşı tarafta meydana gelebilecek olan maddi manevi zararı karşılayacaktır. Bunun içinde yapılmasının zorunlu olması bir anlamda sizin için önemli bir ayrıntıdır. Zorunlu olarak tutulmuştur çünkü karşı tarafın hakları da bu sigorta ile güvence altına alınmış demektir. Kasko sigortası ise sizin aracınızda meydana gelen zararların karşılanmasında devreye girecektir. Herhangi bir kazada sizin kusurlu ya da kusursuz olmanıza bakılmaz ve hasarınız daha önce belirlenmiş olan limitler dahilinde karşılanır.

06 Şubat 2019
605 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al