DASK İnternetten Yapılır mı?

DASK İnternetten Yapılır mı?

DASK internet üzerinden online olarak kredi kartı ya da havale işlemini kullanarak yapılabilir. İnternetten girdiğiniz site üzerinden bilgilerinizi kullanarak farklı sigorta şirketlerinden ödemenizi yaptırabilir ve sigorta poliçenizi alabilirsiniz.

DASK Kaç Yılda Bir Yapılır?

DASK 1 yıllık olarak yapılır ve her yıl zamanı geldiğinde mutlaka yenilenmesi gerekir. Yenileme işlemlerini isterseniz sigortanızı yaptırdığınız sigorta şirketine isterseniz başka bir sigorta şirketine yaptırabilirsiniz. Yenileme işlemini hangi sigorta şirketinden yaptırırsanız yaptırın mutlaka hasarsızlık indiriminizi alırsınız. 

Hksigorta.com üzerinden DASK poliçenizi yaptırabilir isterseniz yenilemenizi sağlayabilirsiniz.

DASK Yenileme Nasıl Yapılır?

Firmamız DASK konusunda her sigorta şirketiyle anlaşma içerisindedir ve her sigorta şirketinin sunmuş olduğu alternatifler değerlendirilerek sizin için en uygun olan tercih yapılır. 

DASK Kimin Üzerine Yapılır?

DASK’ı yaptıracak olan kişi mülkün sahibi olmak zorundadır. Eğer ki eviniz kirada ancak kirada olduğuna dair herhangi bir kira sözleşmesi bulunmuyorsa bu durumda DASK’ın sahibi evin sahibi olmak zorundadır. Sahiplik durumu ise gerekli evraklarla teyit edilir. Tapu bilgilerinin kontrolünü sağlayabilmek için tapunun fotokopisi ile TC kimlik numaranızın olması yeterli olacaktır. Kiracılar oturdukları konutlar için DASK sigortası yaptırabilirler. Kiracılar bu sigortayı yaptırırken kira kontratlarını da yanlarında getirmeleri gerekir. 

Tapu Olmadan DASK Yapılır mı?

Hayır tapunuz olmadan DASK yaptırmanız mümkün değildir. İstenilen evraklar arasında olduğundan dolayı ihtiyaç duyulan evrakların bulunmaması DASK sigortasının yapılmamasına neden olacaktır. Tapunuz yanınızda olmadan yaptırılacak olan DASK ise şunları kapsar.

  • Bütün olarak ticari amaç ile yapılan binalar,
  • Projesiz ve mühendislerin incelemesinden geçmeyen binalar,
  • Köy nüfusuna bağlı, yerleşik kesimlerde yapılan binalar,
  • Konut olarak kullanışsız, harabe olan yetkililer tarafından yıkılması için onay verilmiş binalar.

İşyerine DASK Yapılır mı?

DASK bazı iş yerlerine özel olarak yaptırılabilir. Örneğin aynı konutun tümü iş yeri için kullanılıyorsa bu durumda böyle ticari işletmelere DASK yaptırılmaz. Ancak bu iş yerinin içerisinde büro ve dükkan gibi alanlar bulunuyorsa o zaman DASK yaptırılması zorunludur. 

DASK olası bir deprem sonrasında evinizi, iş yerinizi ya da ticari mekanlarınızı koruma altına alır ve bu sayede deprem sonrasında daha kolay ve hızlı toparlanırsınız.

28 Aralık 2019
592 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al