Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Hamilelikte Göz Sağlığına Dikkat

Hamilelikte Göz Sağlığına Dikkat

Gebelik döneminde yaşanan bir takım değişiklikler, kadınların vücutlarında farklı sistemleri de etkileyebiliyor.  Göz sağlığı da bu etkilerden bir tanesidir.

Göz sağlığı hamilelik surecinde olumsuz yönde etkiler oluştururken anne adaylarının da bu süreçte daha dikkatli olması gerekiyor. Bunun içinde öneri ve tavsiyelere kulak vermeleri oldukça önemli. Hamilelik boyunca anne sağlığı ve bebeğin gelişimi uzmanlar tarafından yakın bir şekilde takip edilmesi gerekiyor. Bunun içinde iyi bir hastane ve iyi bir hekim önemli.

HKSigorta.com’dan alacağınız doğum sigortası ile birlikte gebelik sürecinizi en iyi şekilde takip edebilir ve doğumunuzu konforlu bir şekilde sağlayabilirsiniz. 

Gebelik öncesinde ve sırasında anne adayında var olan bir takım hastalıkların bu dönemde ilerlemesi bebeğin hayatını da tehlikeye sokabileceği gibi bebeğe de geçebilecektir. Bunun içinde gelişebilecek olan komplikasyonlara karşın dikkatli olmak çok önemlidir.

Hamilelik döneminde yaşanan fizyolojik ve hormonsal değişimler gözleri de etkileyebiliyor. Örneğin göz kuruluğu bu dönemde yaşanılabilecek geçici problemlerden bir tanesidir. Nadiren de olsa yüksek tansiyonla birlikte bulanık görme, çift görme, geçici görme kaybı, göz önünde uçuşan cisimcikler olabileceği gibi ileri aşamalarda retina dekolmanı ile ağır görme kaybıyla daha ciddi görme sorunları yaşanabilir. Yine şeker hastalığı ve göz tansiyonu (glokom) varsa bunların gidişatı hamilelik yönünden değerlendirilmesi gerekir.

Bebeğinizle Göz Kontağı Kurun

Gebeliğin gerçekleşmesinden sonra iki birinci ayda bebeklerinizin organları gelişmeye devam edecek ve göz de bunlardan birisidir. Bazı organlar doğum sonrasında da gelişmeye devam ederken göz küresinin kendisi de bir yıl boyunca gelişmeye devam edecektir. Bu gelişim gençlik çağına kadar da devam edeceğinden dolayı takip çok önemlidir. Gelişim sırasında her şey olabileceğinden dolayı takibin önemli olduğunu biliyoruz. Bunun içinde tedavi sürecinizin mutlaka bu alanda uzman doktorlar tarafından gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Bebeğiniz için doğum sonrasında yaptıracağınız tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde onun daha rahat etmesini sağlayabileceğiniz gibi sağlığının da emin ellerde olduğunu biliniz.

Sağlıklı bir şekilde görebilmek için gözün gelişim surecinin çok iyi takip edilmesi gerekir. Gözün gelişiminin dışında a beyinde olabilecek diğer hastalıklarda bu süreçte mutlaka kontrol edilmelidir.

11 Aralık 2019
137 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al