Kasko Sigortasında Yanlış Bilgi Verilince Ne Olur?

Kasko Sigortasında Yanlış Bilgi Verilince Ne Olur?

Bir otomobil sürücüsü aracını güvene almak için kasko sigortası yaptırmak istiyorsa o zaman dikkat etmesi gereken bir takım önemli kurallar vardır. Bu kuralların başında ise kaskosunu yaparken poliçesinin üzerinde neler yazdığını okuması ve kontrol etmesi gerekliliğidir. Bu sayede olası bir durumda ne yapması gerektiğini bilir ve ona göre hareket eder.  Genel kontrol aynı zamanda poliçenizin üzerindeki bilgilerin doğru olup olmadığını da kapsayacaktır. Bunun için eksik bilgiler ya da hatalı bilgiler varsa sigortanız henüz başlatılmadan önce kontrol edilmiş ve iş çözülmüş olur. Bu inceleme sırasında kafanıza takılan soruları da sormanız içinizin daha da rahat etmesini sağlayacaktır. Biz Türk insanı olarak genelde kasko sigortası yaptırırken sonuca ve poliçeye bakmadığımız gibi doğrudan fiyata odaklanırız. Elbette ki bunun haklı olan yönü vardır ancak verdiğiniz paranın karşılığında aldığınız hizmetin ne olduğunu bilmeniz de sizin faydanıza olacaktır.

Kaskonuzu hazırlarken olası bir yerde yanlış bilgi vermişseniz ve bunu fark etmemiş ya da kontrol etmemişseniz o zaman sürecin daha sonrasında da sıkıntıya girebilecektir. Bu şekilde sorunla karşılaşmış olan çok sayıda müşterimizin olduğunu da unutmamalı. Bu nedenle de HK Güvence olarak müşterilerimize kasko sigortası yapıldıktan sonra ve yapılırken mutlaka dikkatli bir şekilde incelemeleri gerekiyor. Aksi takdirde kasko sigortanızı da riske atmış olursunuz. Kasko sigortası yapılırken müşteriden gelen bilgiler baz alır ve işlemlerin bu bilgiler doğrultusunda yapılması sağlanmış olacaktır. Bugün kasko fiyatlarındaki farklılığın nedeni de buradan kaynaklanır. Her sürücünün ve her aracın bilgileri birbirinin aynısı değildir. Hesaplama yapılırken bu bilgiler göz önünde bulundurulur. 

Siz belki de bilgilerinizi verirken farkında olmadan yanlış bir şekilde aktarmış ya da giriş yapan kişi eksik olarak doldurmuş olabilir. Dolayısıyla olumsuz sonuçlarla karşılaşmamanız için dikkatli bir şekilde incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Yanlış Bilgi Vermek

Kaskoda bazen sürücüler bilerek yanlış bilgiler veriyorlar. Bunun nedeni de daha ucuz kasko hizmeti aldıklarını düşünmeleri. Ancak bu yanlış bilgilerde beraberinde zaman içerisinde onlara çok daha büyük sorunlar açıyor.  Örneğin size alarm indirimi verildi, sürücü alarm olmayan bir araçta alarm varmış gibi gösterirlerde bu durumda indirim alır fakat aracı kaza yapması ya da çalınması neticesinde bu durumun ortaya çıkmasıyla yanlış beyan vermekten tazminat alamazlar.

04 Nisan 2019
405 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al