Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Kasko Sigorta Poliçesi Nasıl Belirlenir?

Kasko Sigorta Poliçesi Nasıl Belirlenir?

Kasko sigortası aracınızı maddi hasarlara karşı korumaktadır günümüzde aracını düşünen ve aracına değer veren herkes kasko sigortasına dahil oluyor. Sigortanın en önemli aşaması poliçe imzalanmasıdır bu süreç içerisinde sizin haklarınız ve yararlandığınız durumlar yer alır.

Sigorta poliçesini imzalamadan önce çok dikkatli davranmak gerekir. İlk olarak poliçenin tüm içeriğini okumalısınız. Poliçenin genel şartları Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenmektedir. Diğer şartlar da kasko şirketiyle sizin anlaşmanıza bağlı olarak belirlenir burada daha dikkatli olmakta fayda vardır sigorta şirketinin size vaat ettiği hizmetlerin aynı şekilde poliçede yansıtılması önemlidir. Poliçe içerisinde hangi hizmetlerden yararlanacağınız belirtilirken bunun yanında sigorta şirketinin ve sizin yükümlükleri, ek teminatlar da belirtilmektedir. Olası kazalar ya da hasarlar sonrasında kasko sigortası devreye girer ancak bu hakkınız her zaman geçerli değildir örneğin uyuşturucu madde ya da alkol sonrasında bir kaza yaptığınızda kasko sigortasından yararlanamazsınız bu tarz hükümlerde poliçe içerisinde belirtilmiştir. Kasko sigortası yaptırmış olanız trafik kurallarını ihlal etme hakkı tanımaz aksine bir kaza meydana geldiği zaman ortaya çıkan hasarı cebinizden ödemek zorunda kalırsınız bu ayrıntılara çok dikkat etmelisiniz. Hasar durumunda herhangi bir sorun yaşamak istemiyorsanız sigorta poliçesinde yer alan özel şartları iyi bilmelisiniz.

Ek teminatlar haklarınızı ve hizmetleri genişletebiliyorsunuz. Aynı şekilde ek teminatlı hizmetlerinde yükümlülükleri vardır. Sigorta şirketi seçerken de sunulan hizmetlerle ne kadar prim ödendiğinin karşılaştırılması size fayda sağlar.

Kasko fiyat teklifi Ankara

Sigorta Poliçesi Nasıl Düzenlenir?

Sigortanın temelinde güven yatar. Bunun içinde sigorta şirketleri güven duyduğu sürücülere bunu hissettirirken bazı uygulamalar yapar. Sigorta ile sigortalı arasındaki ilişki tamamen iyi niyete dayalı olmak zorundadır. Sigorta yaptıracak olan kişinin bilgilerini sigorta şirketine eksiksiz bir şekilde ulaştırması gerekiyor. Verilen bilgiler doğrultusunda oluşan karşılıklı güven ise sigorta poliçesinin düzenlenmesini sağlayacaktır.

Sigorta poliçeleri hazırlanırken sigortalının talebi de göz önünde bulundurulmak zorundadır. Sigortalı ek teminat talebinde bulunabilir ve bu sayede sigorta fiyatında da değişiklik söz konusu olacaktır. Sigortalı ihtiyacı olan teminatları da poliçesine eklettirerek poliçenin tamamlanmasını sağlayabilir.

Hksigorta.com olarak sizin için en uygun sigorta poliçesini hazırlar ve size en kısa sürede sunarız.

19 Mart 2020
84 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al