Filo Kiralama Araçları Kaskolu mu?

Filo Kiralama Araçları Kaskolu mu?

HKsigorta olarak bizde sizin her şirket gibi uzun dönemde araç filo kiralama hizmeti almayı düşündüğünüzü ve bunun içinde bir uzman yorumuna ihtiyacınız olacağını düşündük ve bunun için sizi bu konuda bilgilendirelim istedik.  

Filo kiralama hizmetinin başlangıcı ana sözleşmedir. Bunun içinde sözleşmenizin kapsamını iyi okumalısınız.  Kiralamasını yapmış olduğunuz araçların kaza ve benzer durumlarda firmanın size nasıl bir destek sağlayacağı konusu önemlidir. bunun için sözleşmenizin ilk aşamasında dikkat edilmesi gereken nokta budur.

Kaza yapmış olmanız ve aracın kullanılmayacak durumda olması sizin işlerinizin de aksamasına neden olacağından dolayı bu hizmetin kapsamı çok önemlidir. Kiralanan araçlar içerisinde zorunlu olarak bulunması gereken ihtiyaç malzemeleri olmak zorundadır. Örneğin trafik seti, ilk yardım seti, yangın tüpü gibi ekipmanlar. Bunların olmaması demek sizin trafikten çekileceğiniz ya da ceza yiyeceğiniz anlamına geleceğinden dolayı işiniz sıkıntıya girebilir ve bu da sizin isteyebileceğiniz bir şey olmadığının farkındayız. Bu ekipmanların hepsi araçta zorunlu olarak bulunması gerekiyor.

Hksigorta.com’dan Ankara Kasko Sigortası Teklifini Al

Ferdi Kaza Sigortası

Kiralanmış olan araçları kullanacak sürücü ve yolcuların sürüş esnasında yaşayabilecekleri risklerin belirlenmesi ve bu konuda bir taahhüt oluşturulması önemlidir. bunun içinde ferdi kaz sigortası sizin bu riskleri en aza indirmenizde yardımcı olacaktır.

Kaskolu Olmalı

Kiraladığınız araçların kaskolu olmasına dikkat edin bu sayede araçta kaza yaptığınız zaman firmanızdan ekstra bir giderde çıkmayacaktır.

Bakım

İster bir araç sahibi olun isterseniz kiralayın mutlaka sahip olduğunuz aracın bakımlarının düzenli yapılmış olmasına dikkat edin. Özellikle de filo kiralamada bakımlar yetkili servislerde yapılmış olacağından daha güvenli olacaktır. Düzenli olarak yapılan bakımlarda araç sizi asla yolda bırakmaz. Bunun yanı sıra filo kiralama da firmalar genellikle bünyesinde küçük yaştaki araçları bulundurduklarından dolayı sıkıntı yaşamazsınız.

Araçlarda önemli nokta yakıt tüketimidir. Bir aracı ya da araçları kiraladığınızda artık yakıtı size ait olacaktır. Bunun içinde filo kiralarken kesinlikle az yakan araçları tercih etmenizi tavsiye ederiz. Ancak araç mutlaka büyük olmak zorundaysa ve sık seyahat edilecekse o zaman dizel araçlar en doğru tercih olacaktır. 

Sizin araçlarını kiraladığınız filonun mutlaka bu işi yaptığını bilmelisiniz. Bunun içinde ikamet önemli bir konu. Firmanın sabit bir yerinin olması sizin güvenmeniz konusunda da iyi olacaktır.

21 Mayıs 2020
333 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al