Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Kasko Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Kasko Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Sürücülerin herhangi bir sürüş sırasında maddi olarak kayıplarını önlemek amacıyla kasko sigortası yaptırdığını biliyoruz. Kasko sadece aracın kaza yapması neticesinde değil araç park halindeyken de zarar görmesi halinde aracı güvenceye alacaktır. Bu da bir sürücü için konfor ve daha keyifli araç kullanmak demektir. Yapılan bu kaskolar sigortalarında prim hesaplaması ise sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterebilir. Bunun için ele alınan farklı kriterler vardır. 

Kasko sigortasında prim miktarı belirlenirken sadece aracın değil sürücünün özellikleri de etkilidir. Aracınızla ilgili bilgilerinizi sigorta şirketine verdikten sonra teminatlarınızı seçersiniz ve sigorta acentesi sizin için en uygun olan kasko sigortası teklifini size iletir. Kasko ücretleri hesaplanırken araçla ilgili olarak dikkat edilen konular ise aracın yaşı, modeli, hasarının olup olmadığı ve ek bir aksesuarı bulunup bulunmadığına bakılır. Tüm bu özellikler kasko değer listesi göz önüne alınarak prim belirlenmesi gerçekleştirilir.

Bunun içinde biz sigorta acenteleri olarak sürücülere tek bir yerden sigorta teklifi almamalarını bunun için Pazar araştırması yapmalarını tavsiye ederiz. Hksigorta olarak bize gelen talep doğrultusunda araştırmalarımızı yaparak sizinde bütçenizi sarsmayacak bir rakam çıkartabiliriz.

Kasko sigortası yaptırılırken dikkat edilmesi gereken hususların başında ana teminatlara yönelmenizdir. Ana teminatları ve ihtiyacınız olan teminatları yakaladıktan sonra ek teminatlara geçebilirsiniz. İhtiyacınız olan bir kasko ürününü yaptırmış olmak size daha büyük kazanç sağlayacaktır. Çünkü her yaptırdığınız ek teminatta kasko primleri biraz daha yükselecektir.

Kaskoda primleri belirleyen diğer faktörlerden birisi de sürücünün özellikleridir. Daha önce kasko sigortanız varsa bu durumda alacağınız hasarsızlık indirimi de fiyatı etkileyecektir. Ehliyetinizin yaşı, sizin yaşınız, muafiyetli poliçe gibi farklılıklarda kasko primlerinize etki edecektir. Sigorta firmaları farklı ürün seçenekleri sunabiliyor. Bunun için belki aklınızda olmayan bir poliçe sizin gözünüzden kaçmış olabilir ve gördüğünüzde bunun daha faydalı olabileceğini fark edersiniz. Sigorta firmalarının ürünlerini kontrol etmek ve incelemek iyi olacaktır.

Hksigorta’dan alacağınız kasko sigortası teklifi ile birlikte aracınızı çarpmalara ve çarpılmalara, yangınlara ve hırsızlıklara ve diğer aklınıza gelebilecek olan birçok zararda koruma altına almış olursunuz.  Ödediğiniz düşük primler ile birlikte kafanızda soru işareti de oluşmaz.

06 Temmuz 2019
162 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al