Kasko Sigortası Borcu

Kasko sigortası her yıl düzenli olarak yapılması gereken bir sigortadır. Aracınıza kasko yaptırdığınızda olası bir kaza durumunda aracınızla ilgili bir hasar ödemesi yapmazsınız. Kaskolu bir araç eğer ki pert olarak kabul edilirse bu durumda aracın değeri kadar ödeme yapılır ve bu sayede sizde aracınızdan fazla zarar etmemiş olursunuz.

Kasko sigortasının amacı güvenli araç sürmenin sağlanmasıdır. Bu sayede aracınızı kullanırken kendinizi de rahat ve konforlu hissedebilirsiniz. Kasko sigortası yaptırmayan bir sürücü her türlü kaza sonuçlarına katlanmak durumundadır. Eğer sizde aracınıza kasko sigortası yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Hksigorta.com üzerinden online Ankara kasko sigortası teklifi alabilirsiniz.

Borç Kapatmak İçin Nasıl Bir Yol İzlenmeli?

İyi bir gelirin sahibi olmak demek paranızın hesabını yapmadan harcamayı gerektirmez. Eğer ki bu şekilde bir hayat sürerseniz bu durumda bir müddet sonrasında paranızın yerinde yellerin eseceğini de bilmeniz gerekir. Hayatın tecrübesi insanlara bunu zaten öğretecektir. Bu nedenle de kontrolsüz ve bilinçsizce yapılan harcamalardan mutlaka uzak durmak gereklidir. Eğer ki siz faturalarınızı dahi ödemekte zorlanıyorsanız o zaman kredi kartı kullanıyor olmak sizi daha da büyük borç batağı içerisine çekebilecektir. Bunun için henüz çok geç kalmadan önce harekete geçmeniz gerekir. Borcu kapatmak için nasıl bir yol izlenmeli mutlaka bilmelisiniz. Aşağıda borcunuzu nasıl kapatmanız gerektiğine dair adımlar bulunuyor. Tecrübe olması için buradan yola çıkabilirsiniz.

Borç Kapatmak İçin Adımlar

Öncelikli olarak şöyle bir düşünün borçlu olmak size ne hissettiriyor. Yani bundan 5 sene öncesinde nasıldınız bugün nasılsınız ya da 5 sene sonra nerede olacaksınız. Bunu çok iyi anlamanız gerekiyor. Eğer ki hayatınızı borçlu olarak sürdürmek istiyorsanız bu sizin tercihiniz olacak.

Gelirinizi mutlaka planlamalısınız. Eğer ki gideriniz gelirinizden çok daha fazlaysa o zaman harcamalarınızdan mutlaka kısıtlama yapmanız gerekiyor. Ani dürtülerinizden kurtulmanız gerekiyor. Bu alışkanlığınızın önüne geçecektir.

Borçlarınız bitene kadar kredi kartınızı kullanmamayı tercih edin ve maaşınızla yetinmeye çalışın. Elinizde olmayan bir para asla harcanmaz.

Kredi kartı borcunuzu öderken asgari olandan fazlasını ödemeye çalışın kısa sürede borcunuzu kapatabilirsiniz.

Borcunuzun en az olduğu seçenekle ödemeye başlayın. Kasko sigortanızı da kredi kartı ile ödeyebilir, hatta taksitlendirme yapabilirsiniz. Kredi kartı kullanmıyorsanız, o zaman nakit ödemek durumundasınız.

20 Temmuz 2020
360 kez görüntülendi
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonAra ve Teklif Al