Kanserli Hastaya Sağlık Sigortası Yapılır mı?

Kanserli Hastaya Sağlık Sigortası Yapılır mı?

İnsan yaşamı her zaman tozpembe değildir. Hayatta çıkışlar kadar inişlerinde olduğunu biliyoruz ve özellikle sağlığımız söz konusu olduğunda başımıza neler gelebileceğinden ve ne zaman geleceğinden bir haber yaşıyoruz. Oysaki bir insanın kendi hayatını doğabilecek risklere karşı sigortalatmış olması böyle bir dönem içindeyken kendisinin de rahat etmesini sağlayacaktır. Kim bilir belki de aklımızın ucundan bile geçmeyecek hastalıklar gelip bizi bulacak. Özellikle bu hastalıklar arasında en sinsi ve en tehlikelisi olan kanser insanın yaşamını derinden etkileyeceği gibi etrafındakilerin de bu durumdan etkilenmesine neden olacaktır.

Kanser günümüz şartlarında pek çok insanı tehdit ediyor. Ancak bazı genetik yatkınlığı olan hastaların böyle durumlar için daha temkinli ve güvenceli olması gerekiyor. Biz kendimizi hayatın risklerine ne kadar alıştırıyor olsak da kanser gerçeği ile yüz yüze kaldığımız zaman işimiz çok daha zor olacak gibi.  Şöyle etrafınıza bir bakın herkesin yakınlarında, akrabasında ya da ailesinde mutlaka kanserle uğraşmak zorunda olanlar vardır. Bu hastalık öyle sıkıntılıdır ki işin bir de tedavi bölümü olduğu gibi konforlu bir hizmette almak gerekir. Çünkü bu dönemde gereksiz olan hiçbir şeyle ilgilenmemek gerekiyor. 

Biz insanlar genelde yaşamda böyle risklerin olmadığını düşünerek hareket ederiz ve bunun içinde hep bu tür olaylardan kaçınırız. Bize göre hiçbirimiz böyle bir hastalıkla mücadele etmeyiz ancak hayatın gerçekleri bazen o kadar ağır oluyor ki bunu kabullenmemiş olsak bile yaşıyoruz.  Kanser tüm bu hastalıkların içerisinde en önemlisi ve ne kadar erken tespit edilirse ölüm riski de o kadar az olur. İşte bunun içinde yaptıracağınız sağlık sigortası sizin sağlıklı yaşamınızı güvence altına alacaktır. Kanser sigortası ile ilgili olarak ise tamamlayıcı sağlık sigortası geçmişten gelen hastalıkları kapsamaz bunun için henüz böyle bir durum yokken sağlık sigortasını yaptırmak gerekir. Lakin bazı firmalar kanserli hastalara da özel sağlık sigortası yapabilmekteler. Geçmişten gelen hiçbir hastalık sigorta kapsamında dahil değildir. Bunun içinde siz poliçenizi hazırlarken mutlaka doğru ve eksik olmayan bilgileri vermeniz gerekiyor. Aksi takdirde böyle bir durumda ödeme alamazsınız ve bu da sizin için maddi külfeti daha yüksek bir hale getirecektir.

19 Ağustos 2019
739 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al