Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Ayakta Tedavi ve Yatarak Tedavi Arasındaki Fark

Ayakta Tedavi ve Yatarak Tedavi Arasındaki Fark

Biz insanlar kendimize ne kadar dikkat ettiğimizi sansak ve buna göre yaşamımızı sürdürsek de ister istemez bazen işler yolunda gitmeyebiliyor. Özellikle çevremiz ve genetik faktörlerimiz bizi rahat bırakmıyor bu da sağlığımızı yakından ilgilendiren problemlerin oluşmasını sağlayabiliyor. Böyle durumda ise insanların özel bir bakıma ihtiyaçları oluyor ve özel bakım denildiğinde ise akla gelen özel sağlık sigortaları oluyor. Özel sağlık sigortasını hepimiz biliyoruz ancak çeşitliliğinin olması da işin kafa karıştıran yönü oluyor. İşte bizde bunun için Ankara tamamlayıcı sağlık sigortasında yatarak tedavi ve ayakta tedavi arasındaki farkın ne olduğunu açıklayalım istedik. Buna göre sigorta yaptıracak olan bir kişi daha rahat bir şekilde sigortasını da gerçekleştirmiş olacaktır. 

Ayakta tedavi nedir?

İlk olarak ayakta tedavi teminatının ne olduğunu anlatarak başlayalım. Adından da anlaşıldığı gibi yatarak tedavinin olmadığı bir teminattır. Eğer ki siz gittiğiniz özel hastanede 24 saatten az sure ile durmuşsanız bu durumda ayakta tedavi teminatınız devreye girer.   Doktor ve ilaç masraflarınızın karşılandığı ayakta tedavi, bazı teminatları da barındırır. Ayakta tedavi teminatının içerisinde yer alan sağlık hizmetleri ise şu şekildedir.

 • Tahlil ve röntgen
 • MR
 • Fizik tedavi
 • Görüntüleme ve laboratuar hizmetleri
 • Rutin kontrol

Ayakta tedavi teminatı alınırken dikkat edilmesi gereken nokta katılım ücreti konusundadır. Çünkü sigorta şirketinden şirketine değişiklik gösterebilir. Bunun için iyice poliçenizi incelemeniz gerekir. 

Yatarak tedavi nedir?

Yatarak tedavi teminatı hastanede 24 saatten fazla kalan sigortalılar için devreye girer ve her turlu sağlık hizmeti de bu sigorta kapsamı içerisinde yer alır. Ancak burada önemli olan konu ise hastalığın mutlaka sigorta yapıldıktan sonra başlamış olması gerekir. Yani geçmişten gelen hastalıklar bu sigorta kapsamı içerisinde yer almaz. Yatarak tedavi kapsamındaki diğer teminatlar şu şekildedir:

 • Ameliyat
 • Oda, yemek ve yatak masrafları
 • Yoğun bakım ve bunun gerektirdiği tüm masraflar
 • Evde bakım
 • Hamilelik ve doğum
 • Refakatçinin masrafları

Yukarıda iki teminat arasındaki fark anlatılmıştır. Elbette ki fiyatı ise birbirinden farklı olur. Yatarak tedavi teminatı, daha az riskli olduğundan, ayakta tedaviye göre daha ucuzdur.

15 Aralık 2019
159 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al