İşyeri Sigortası Ne Demektir?

İşyeri Sigortası Ne Demektir?

İşyerinizde bulunan eşyalarınızı olası tehlikeler olan yangın, hırsızlık, deprem ve su baskınları sonucunda meydana gelebilecek olan doğal afetlerden korumaya yardımcı olacak sigorta türüdür. Yalnızca işyerinizi değil aynı zamanda sizi de güvence altına alacaktır. İşyeri sigortasının kapsamı oldukça geniştir. Bunun için bu tazminatla birlikte aşağıdaki işyerlerinizi güvence altına alabilirsiniz.

  • Ticaretle uğraştığınız dükkanlarınızı
  • Atölyelerinizi
  • Deponuzu
  • Fabrikanızı
  • İmalathanenizi
  • Ardiye ve ambarınızı

Yukarıda işyeri sigortasını yapacağınız alanlardan birkaç tanesini belirttik ancak bunların dışında da ticari alanlarınızı işyeri sigortası yaptırarak güvence altına alabilirsiniz.  Peki bu sigorta türünün kapsamı içerisinde yer alan teminatlar nelerdir?

İşyeri Sigortası Teminatları

İşyeri sigortasında yaptırılacak olan teminatlar sizin işinize göre farklılık gösterebilir. bunun için ihtiyaçlarınız dahilinde sigortacınız da bu konuda size yardımcı ve destek olacaktır. Ancak teminatlara genel olarak baktığımız da şunları görebiliyoruz.

Olası bir yangın ya da yıldırım düşmesinde

İşyerinizde çeşitli nedenlerden dolayı meydana gelen infilak durumunda

Su tesisatından kaynaklanan sorunlarda

Deprem sonrasında işinizde zarar görmeniz halinde

Makinelerinizin kırılması sonucunda

Hırsızlık yaşanması halinde

Para ve değerli evraklarınızın kaybı durumunda

Bunlar genel teminat içerisinde yer alan başlıklardır. Ancak bunların dışında da ek prim ödemesi yapılarak sigortanın kapsamı daha da genişletilebilir. Sel baskını, cam kırılması, para taşıma, emniyetin su istimali halinde, 3. şahıs sorumluluğu, işveren sorumluluğu, otopark, asansör, ferdi kaza, elektronik cihazlar gibi ek teminatlar yaparak işyerinizi daha geniş bir kapsam içerisine alabilirsiniz.

İşyeri Sigortası Fiyatları

İşyeri sigortası yaptırılırken fiyatlarda oynamalar olabilir. Bunun için her sektörde farklı fiyatlar ortaya çıkacaktır. Burada fiyatları etkileyen faktörler ise işyerinin büyüklüğü ve yapılan işin hassasiyeti şeklinde değerlendirilebilmektedir. Poliçenize eklenecek olan ek teminatlarda sigorta fiyatlarını yükselten faktörler arasında yer alıyor. Sizin düşük primle yaptırmış olduğunuz işyeri sigortasında dikkat etmeniz gereken önemli nokta işinizi tam olarak korumamış olabileceğidir.

İşyeri Sigortası Zorunlu mudur?

İşyeri sigortası orunlu olmayan ancak işinizi güvene almak ve devamını getirmek istediğinizde yaptırmak durumunda olduğunuz bir sigorta türüdür. Yukarıda belirtmiş olduğumuz durumların yaşanması halinde işinizi kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunun için zorunlu olmasanız bile şart olan bir sigorta türüdür.

13 Mayıs 2019
565 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al