Hırsızlık Sonrası Kasko Bozulur mu?

Hırsızlık Sonrası Kasko Bozulur mu?

Aracınızı park halinde bıraktınız ve geri döndüğünüzde içine hırsız girmiş camı kırmış kapı zorlanmış, teybi çalınmış ve içinde farklı eşyalar çalınmış bu durumda ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Acaba kaskonuz bozulmuş mu olacak, bozulduysa hasarsızlık indiriminiz biter mi? Tüm bu soruların yanıtlarını Hksigorta olarak size vermeye alışacağız.

Aracınıza hırsız girmesi durumunda araca verilen zararın boyutu önemlidir. Öncelikli olarak yapmanız gereken şey aracınızın bu durumunun bir tutanak şeklinde tutularak oradaki kolluk kuvvetlerinin durumdan haberdar edilmesini sağlamak. Sonrasında ise bu evrakı bir kopyasını sigorta şirketinize ulaştırmanız gerekiyor. Eğer ki hırsızın vermiş olduğu hasar mini onarım ile geçiştirilemeyecek durumdaysa o zaman kaskonuz büyük ihtimalle bozulacaktır. Çünkü genelde hiçbir sigorta şirketi burada kaskoyu bozmamazlık yapmaz.

Kasko teklifi al

Hırsızın Yakalanması Halinde Ne Olur?

Eğer ki hırsızın aracın içerisindeyken yakalanması söz konusu ise bu durumda gelişme biraz daha farklı olacaktır. Kasko firması yakalanan bu hırsızdan davacı olur ve yapılan tüm masrafları da ondan tahsil etmek isteyecektir. Dolayısıyla bu da sizin kaskonuzun bozulmamasına neden olacak ve siz hala hasarsızlık indiriminden yararlanmaya devam edeceksiniz.

Kaskonuzu Yaptırırken Neye Dikkat Etmelisiniz?

Kasko yaptırılırken biz sürücüler genellikle kaskonun fiyatına odaklanırız ve çözümü ekonomik olanda bulmaya çalışırız bu nedenle de kasko sözleşmesi imzalanırken fiyata odaklandığımız için aldığımız teminatlara bakmayı da çok fazla tercih etmeyiz.

Normal şartlarda cam kırılması durumunda kaskonuz ücretsiz bir şekilde değiştirilir ve bu da sizin aldığınız hasarsızlık indiriminizi çok fazla etkilemeyecektir. Fakat burada ince bir durum söz konusudur eğer ki poliçenizde yazan yan sanayi cam ile değiştirilir şeklindeyse ve siz orijinal bir cam olsun istiyorsanız bu durumda hasarsızlık indiriminiz de bozulabilecektir. Bu nedenle bu ince konuya dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Kaskonuzu yaptırırken mutlaka teminatları okumanız gerekir. Özellikle de parça değişimleriyle ilgili olan bölümde belirtilenler sizin kaza sırasında yaşayacağınız sorunlarında çözülmesini sağlayacaktır. Sonuçta yaptırdığınız kasko önemli ve ödediğiniz ücrette daha ucuz olmayacaktır. Bunun içinde paket içerisinden bir şeyleri çıkarmayı ya da en uygunu olacak şekilde ayarlamak yerine belki de ödeyeceğiniz cüzi bir miktarla daha kaliteli bir hizmet alabileceksiniz.

30 Mart 2020
693 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al