Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Mini Onarım Ne Demektir?

Mini Onarım Ne Demektir?

Sürücüler araçları söz konusu olduğunda olası bir kazanın neticelerini düşündüklerinden dolayı ilk fırsatta araçlarına kasko yaptırmayı tercih ediyorlar. Bilindiği üzere kasko devlet tarafından zorunlu tutulmayan bir sigorta modelidir. Amacı ise sigortalı olan araçta meydana gelebilecek maddi hasarların karşılanmasını sağlamaktır. Evet kaskonun bize faydası vardır ancak faydaları saymakla da bitmez. Örneğin bunlardan bir tanesi olan mini onarım hizmetidir. Peki, mini onarım ne demektir? Bunu biliyor muyuz? Bilmiyorsanız merak ediyor musunuz?

Mini Onarım Nedir?

Standart bir kasko sigortasını düşünelim genel şartları bellidir. Ancak siz isterseniz ekstra ücret ödeyerek kasko sigortanızı daha geniş bir hale getirebilirsiniz. Fakat sigorta şirketleri de daha fazla ürün ve hizmet sağlayabilmek adına müşterilerine mini onarım hizmeti sunmuştur. Bu sigorta ise aracınızın başına gelebilecek küçük hasarlarda devreye girer ve o anda yaşanılan sıkıntıları da direkt olarak ortadan kaldırır. Çünkü araçlar hassastır ve bazı küçük hasarlara anında müdahale etmezseniz bunun sonrasındaki dönüşü size daha pahalıya patlayabilecektir.

Aracınız için mini onarım yapılmış ise o zaman bütçeniz hiçte zorlanmadan aracınızın hasarını gidermiş olursunuz. Örneğin büyükşehirlerde yoğun bir trafik ve yaşam mevcut ve hayatımız adeta pamuk ipliğinde gezmek durumunda kalıyoruz. Her yer risk ve sonucu kötü olabilecek olaylarla dolu dolayısıyla sizin başınıza gelebilecekleri önceden düşünerek önlem almanı size fayda sağlayacaktır. Kasko için konuşursak kalabalık şehirlerde adeta bir kurtarıcıdır.

Bazı sigorta firmaları sürücüler kasko sigortası yaptırırken mini onarım teminatını da yanında hediye ediyor ve küçük hasarlarda da bu devreye girerek sorunun çözülmesini sağlıyor.

Mini Onarım Ne Demek?

Kasko yaptıran araçların kasko süreleri içerisinde yaşayabileceği küçük hasarlarda mini onarım teminatı devreye girerek sürüden herhangi bir şekilde suç oranı beklentisi olmaksızın zararın giderilmesini sağlar. Mesela bir örnek vermek gerekirse kaskolu olan aracınızın kasasında bir gün baktınız bir çökme var. Mini onarım işte bu noktada devreye girerek ekstra bir ücret alınmadan aracın kasasında meydana gelen bu çökmeyi çözebiliyor. Buradaki amaç ise aracın orijinalliğinin bozulmamasını sağlamaktır. Yalnızca çukurlaşma değil aracınızda küçük boya hasarları,çizikler ve sıyrıklar içinde uygulanabiliyor. Tabi burada mini onarımı veren kasko şirketinin de tutumu önemli.

24 Ocak 2019
234 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al