Trafik Sigortasına Ek Teminat Yapılır mı?

Trafik Sigortasına Ek Teminat Yapılır mı?

Sigorta şirketleri hizmetlerinin kalitesini artırmak için müşterilerine standart trafik sigortasının yanı sıra ek teminatlarda sunarak hizmetlerini çeşitlendirirler. bu makalemizde ise HK Güvence olarak sigorta poliçenize ekletebileceğiniz ek teminatlar konusunda size detaylı bilgiler verelim istedik. Firmamızı arayarak sigorta satın alan her müşterimiz bu ek teminatlardan faydalanabilir. biz gerekli ve ihtiyaç durumunda ise size gerekli bilgilendirmeyi sigortanızı yaparken belirtiyoruz.

Cam Koruma Teminatı

Aracınızda tam bir koruma olsun istiyorsanız o zaman tek başına trafik sigortası yeterli olmayacaktır. Trafik sigortası sizin aracınızdaki zararı hiçbir şekilde karşılamaz bunun içinde korumanızı yaparken ek teminatlara ihtiyacınız var. Cam koruma teminatı yaptırdığınızda ise aracınızın camında meydana gelebilecek herhangi bir zararda sigortanız devreye girecektir. Ancak siz kapsamı daha geniş olsun istiyorsanız onun için kasko sigortası yaptırmanız gerekli olacaktır. Kasko sigortası sizin aracınızda meydana gelebilecek her türlü zararda devreye girer ve sizi maddi külfetten kurtarır.

Biz Türk halkı olarak genellikle kasko sigortasında ödediğimiz paranın yüksek olduğundan şikayet ederek yaptırmak istemeyiz. Ancak kaza durumunda da ne kadar faydalı olduğu da ortaya çıkar ancak kasko sigortası yaptırırsanız kaza sonrasında cebinizden ekstra bir para ödemek durumunda kalmazsınız. Bunun içinde sigorta firmalar genellikle trafik sigortası yaptıkları kişilere ek teminatlar sunarak hizmet verirler. Cam koruması da bunlardan birisi olarak gösterilebilir.

LASTİK KORUMA TEMİNATI

Bir diğer ek teminat ise lastik koruma teminatıdır. Bu koruma tek bir seferlik olarak düzenlenir. Bu teminatı yaptırdığınızda ise lastiklerin yanı sıra diskler konusunda da teminat altında olursunuz. Aracınızın lastiğine bir zarar gelmesi durumunda ise sigorta devreye girecek ve sizi en yakın servise götürerek hasarın onarıldıktan sonra aracın size teslim edilmesi sağlanacaktır. 

İnsanların araçlarına trafik sigortası yaptırırken ek teminatlar istemesinin nedeni de yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi fiyatların yüksek olmasıdır. Bunun içinde şirketler bunu da göz önünde bulundurarak farklı alternatifler sunarak müşterilerine hizmet vermeye çalışırlar.

HK Güvence size her zaman bir telefon kadar yakın hizmet vererek talep ettiğiniz sigorta türlerini ve ek teminatları size özel tekliflerle sunabiliyor.

17 Şubat 2019
622 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al