Her Otomobilde Bulunması Gerekenler

Her Otomobilde Bulunması Gerekenler

Biz bir sigorta firması olarak kendimizi araç sürücülerine karşı sürekli olarak uyarma konusunda borçlu hissediyoruz. Çünkü araç kullanmak her ne kadar kolay gibi görünüyor olsa da yapacağınız en ufak dikkatsizlik dahi çok kötü sonuçlara mal olabilecektir. Bunun içinde mutlaka aracınıza binmeden, araç kullanırken ve aracınızda olması gerekenler konusunda hassas olun. Çünkü sizin hassasiyetiniz hem canınızı, hem malınızı, hem yolcularınızı hem de karşı sürücüyü ve yolcularını güven altına alacak en doğru şeydir. Trafikte sürücülerin uyması gereken kurallar kadar kendilerinin de yapması iyi olacağı bir takım önemli konular vardır. Otomobil kullanıyor olmak elbette kurallara uymayı gerektirir ve kurallara uymayan bir sürücüde cezalandırılır. Yani siz keyfi istekleriniz ve ihmallerinizin çok büyük sonuçları olabileceğini bilmeniz gerekir.

Kasko fiyatları Ankara

Bazen size önemsiz gibi gelen kurallar trafikte işlerin çok daha kolaylaşmasına neden olacaktır. Bunun içinde yalnızca trafik kurallarına değil araç sürerken genel kurallara da uymanız gerekir. Örneğin her araçta mutlaka bulunması gereken bir takım eşyalar vardır. Yani benim arabamda ruhsatım var, ehliyetim yanımda, ilk yardım çantası da arkada duruyor demek doğru değildir. Aracınızda bulunması gerekenlere baktığımız zaman aracın ruhsatı, trafik sigortası belgeleri, egzoz emisyon pulu ve araç muayene belgesi gibi yasal belgeler yer alıyor. Ayrıca ilk yardım çantası, yangın söndürücü, el feneri, üçgen reflektör, stepne olması gerekir. Bunun yanı sıra bijon anahtarı, kriko ayrıca farlarınız bozulduğunda hem görüşünüzün kısıtlanmaması hem de trafik cezasından kaçınmak için yedek ampullerin aracınızda bulunması vazgeçilmezdir. Ancak yazın ve kışın dikkat etmeniz gereken önemli bir şey var ki o da aracınızda cam temizleyici olması. Arka bagajınızda herhangi bir olasılığa karşın mutlaka 5 litrelik bir su bulundurmalısınız. Suyun temiz olması halinde onu çok yönlü olarak kullanabilirsiniz.

Araçlar artık insanların ulaşımdaki vazgeçilmezlerinin dışında lüks olmaktan da çıkmış durumda. Her evde mutlaka bir araç olması gerekiyor, çünkü eskiden aracı aldığınız zaman size ekstra külfetler çıkabileceği düşünülürken bugün ise aracınız olmasa bile ulaşım için harcadığınız paranızı düşündüğünüzde ciddi bir rakamın olduğunu görebiliyorsunuz. Üstelik konforsuz olan bu seyahatle birlikte bir aracınız olduğunda aynı parayı harcayarak konforlu bir ulaşım gerçekleştirmiş olabiliyorsunuz.

28 Mayıs 2020
419 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al