Araç Döşeme Lekeleri Nasıl Giderilir?

Araç Döşeme Lekeleri Nasıl Giderilir?

Araç bakımı kadar aracın içinin temizlik sıkıntısı da önemlidir. Bazı araçlarda kumaşın dokusu, rengi ve kalitesi aracın kolay temizlenmesini sağlarken, bazı araçlarda ise tam tersi durum gelişebiliyor. Bunu aracı alırken fark edemiyorsunuz ancak çok önemli ve dikkat edilmesi gereken bir husus diyebiliriz. Otomobillerin nasıl motorlarıyla ilgili rutin bakımları oluyorsa temizleme konusunda da rutin bakımları olması gerekir. Aşağıda otomobilin iç döşemesinin kirlenmesine neden olan bir takım etkenler hakkında bilgiler verdik. Bu bilgiler doğrultunda dikkat edilmesi gereken noktalarda detayında açıklanmıştır.

Kirliliğe Sebep Olan Etkenler

Eğer ki aracınızla işiniz nedeniyle çok fazla seyahat etmeniz gerekiyorsa zamanınızın büyük bölümü yollarda geçeceğinden dolayı aracınız çok fazla kirlenmeye başlayacaktır. Hızlı tempoya ayak uydurmak zorlanıyor.  Özellikle de arazi yolculukları sırasında aracın normalinden çok daha fazla kirleniyor olması da sıkıntılı olacaktır. Tozlanma, kirlenme araçta farkında olmayacağınız şekilde gerçekleşecektir. Bu gibi durumları ortadan kaldırdığınızda aracınızın daha az kirleneceğini söyleyebiliriz.

Araç İç Temizliğinde Dikkat Edilecek Noktalar

Aracın iç temizliği kumaşa göre değişiklik gösterir. Bunun için aracın kılavuzunda detaylı bilgiler belirtilmiştir. Kılavuza göre ne tür bir temizlik yapmanız gerektiğini inceleyebilirsiniz. Kullanılacak olan malzeme konusunda hassas olmalısınız. Çünkü temizliyorum derken kumaşa zarar verebilme ihtimaliniz de olacaktır. 

Kumaşınızın tarzı ne olursa olsun yapılacak olan işleme göre malzeme kullanmalısınız. İlk yaptığınızda herhangi bir sorun oluşmamışsa sonrasında da gönül rahatlığı içinde devam edebilirsiniz.  Evde kullanılan temizlik malzemeleri araçta kullanmak için çok uygun olmayabilir. Nedeni ise otomobildeki dokuların evde temizlediğiniz eşyalardan farkı vardır. Araç kabinleri evlere göre daha dardır ev temizlik malzemesi sağlığımızı tehdit ederken araç içerisinde kullanmak sağlığınızı daha da çok etkileyebilecektir.

Sonuç olarak toparlayacak olursak otomobillerin düzenli bakım yapılıyor olması hem temiz bir araçta güzel bir koku ile seyahat etme imkanı bulmanızı sağlayacak, hem de sizi bir çok hastalıktan koruyacaktır. Aracınızın iç temizliğini düzenli yaparsanız kumaşlar üzerinde leke oluşmasına da izin vermemiş olursunuz. Lekeler genelde ilgisizlikten kaynaklanarak ortaya çıkarlar.

Sürücülerimizde şimdiden sağlıklı ve iyi yolculuklar diliyoruz.

11 Ekim 2019
526 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al