Su Baskını ve Konut Sigortası

Su Baskını ve Konut Sigortası

Evimizde beklemediğimiz hasarlardan birisi olan su baskını yalnızca kendi evinizi değil aynı zamanda alt katınızı da yakından ilgilendiriyor. Bunun için evinizde meydana gelebilecek istenmeyen bu durum hakkında mutlaka önceden tedbirinizi almalısınız. Bir su baskını tehdidi ya da tehlikesiyle ilgili alabileceğim önlem ne derseniz bunun için konut sigortasını size tavsiye edebiliriz.

Konut sigortası evinizde beklenmedik zamanlarda yaşanabilecek olaylarla ilgili sizi sıkıntıdan kurtaracak olan bir güvencedir. Lakin bu sorunu çözebileceğiniz basit yoldan önce su baskını için alabileceğiniz önlemlerden de bahsetmenin yerinde olduğunu düşünüyorum.

Su Baskını İçin Alınacak Önlemler

Yaşanılacak olan doğal afetleri önleyebilmek mümkün değil ancak sonrasını planlayarak yaşayabileceğiniz maddi sıkıntıdan kurtulabilirsiniz. Aniden başlayan yağışlarla birlikte yaşanan sel ve su baskınları öncesinde meteoroloji gündemini takip etmenizde fayda vardır. Gelişen teknoloji bu alanda ciddi görev yaparak durumu önceden tahmin edebiliyor.

Kimler Sel Felaketinde Risk Altında?

Sel baskınları ile ilgili sorun yaşayacak olan taraf genelde apartmanları zemin katında kalan daireleri ve giriş katlarıdır. Yoğun yağış sırasında selin gideceği yönün mutlaka açık olmasını sağlamalısınız. Suyun önündeki set suyun birikmesine ve dolayısıyla evinize dolmasına neden olabilecektir. Açık olan suyolu felaketin önlenmesinde etkili olacaktır. Yağışlar genelde gece saatlerinde baskınlara neden olur. Çünkü insanlar bu saatlerde yatakta olduklarından dolayı önlem almayı geciktirirler. Evinizi su yollarına ya da suyun taşabileceği dere yakınlarına yapmaktan uzak durmalısınız. Evinizin yanından geçen bir dere yağışlarla birlikte yükseleceğinden dolayı baskına neden olabilir. 

Su Baskını Öncesinde Alınması Gereken Önlemler Nelerdir?

Su baskınlarında alınacak önlem çok fazla olmayabilir ancak önemli olan konu sonrasını çok iyi planlamanız. Sonrasında sizin hasarınızı ne kadar hafifletebilecek önlem alırsanız o kadar faydalı olacaktır. Bunun içinde konut sigortası tek çare olacaktır.

Sel ve su baskınlarına karşı evinizi sigortalatmış olmanız yalnızca evinizi değil aynı zamanda sizi, sevdiklerinizi ve ailenizi koruyacaktır. Su baskını yalnızca size maddi değil manevi zarar da açabilecektir.

Hksigorta.com olarak bizden alacağınız konut sigortası teklifi ile evinizi sel ve su baskınlarına karşı güvence altına almış olursunuz.

13 Ocak 2020
449 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al