Geç EFT nedir?

Bankalar kendilerini geliştirmek adına sürekli olarak çalışma yapıyorlar dolayısıyla bu hizmetlerin artırılması noktasında önemlidir. Bankaların bir de birbirleriyle yarış halinde olduğunu düşünürsek buradaki hizmetlerin artırılması tüketicinin de işine geliyor. Bankaların amacı daha fazla müşteriye ulaşabilmek bunun da en büyük yolu kaliteli ve kesintisiz hizmet. İşte başlığımızda da belirttiğimiz üzere geç EFT bu noktada önemli edinmiş durumda.

Bankalar teknolojinin gelişmesiyle birlikte pek çok konu üzerinde de ayrıntılı durmaya başladı. Özellikle de internet bankacılığı aktif olarak kullanılıyor. Online bankacılık sisteminin 7/24 hizmet verebiliyor olması da bankaların bu alana olan ilgi ve alakasını da artırmış durumda.  Yukarıda söylediğimiz gibi kesintisiz hizmet denildiğinde de ilk akla gelen şeyin EFT olduğunu söyleyebiliriz. Belki aramızda bilmeyenler olur. EFT günün belli saatleri içerisinde bankadan bankaya ya da bankadan başka bir bankaya yapılan para transferi demektir. 

Geç EFT Ne Demek?

Yukarıda EFT’nin tanımlamasını yapmıştık. Ancak dediğimiz gibi transfer yaparken belli saat dilimleri içerisinde yapılması gerekiyor. Bu saat diliminden sonra yapılan işlemin bir sonraki güne kalması söz konusu.

Geç EFT ne demek merak ettiğinizi tahmin edebiliyorum onu da açıklarken şu şekilde bir tanımlama yapalım. Normalde bankaların kapanış saatleri 16:00 olarak belirlenmiştir. Ancak bankalar bu saatten sonra da hizmet vermeye devam ederler. Bu süre banka tarafından belirlenir ancak genelde en son süre olarak 1 saat 15 dakika şeklinde bir değerlendirilme yapılmıştır. Dolayısıyla buradan çıkarılacak tanımlama olarak bir bankanın 16.00 EFT saati sonrasında yapacağı belli bir süre içerisindeki EFT işlemlerine geç EFT denilmektedir. Bu da en geç 17.15 olarak belirtilebilir.

Ankara Kasko Sigortası Teklifi Al

Trafik Sigortasında EFT Yapılması

Trafik sigortası yaptırmış olmanın bir çok faydası vardır. Her ne kadar insanlar trafik sigortasını zorunlu olarak yaptırdığını düşünüyor olsa da aslında amacı tamamen sürücülerin ve yayaların korunmasını sağlamaktır. Trafikte seyir halinde olabilmenin getirmiş olduğu büyük riskler vardır. Bu risklerin en büyüğü ölümle sonuçlanabiliyor olmasıdır. Trafik sigortası bu konuda sürücüyü rahatlatarak yalnız karşı taraftaki aracın hasarlarının giderilmesi değil aynı zamanda ölümlü kazalarda da ödeme yapmasıdır.  

20 Temmuz 2020
547 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al