Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Sağlık Sigortası Yenilemesi Yapmadığınızda Kaybedeceğiniz Haklar

Sağlık Sigortası Yenilemesi Yapmadığınızda Kaybedeceğiniz Haklar

Eğer ki bir sağlık sigortanız varsa onun iptali belki de en son istenilecek şey olmalıdır. Yani özel sağlık sigortasını ya da tamamlayıcı sağlık sigortasını yaptırırken düşündüğünüz şeyin sizin gelecekteki sağlığınıza yatırım olduğunu unutmamalısınız. Şu an bir sağlık sigortanız varsa o zaman sürdürülebilir yani yenileme hakkınızda vardır ve bunun için size destek olacak müşteri temsilcisinden gerekli tüm bilgileri de alabileceksiniz. Sağlık sigortası ve diğer sigortalarda sigortalı tarafından yaşanılacak olan bir ihmal nedeniyle iptal durumu sonrasında her hakkınızı kaybedersiniz. Sonrasında yeniden poliçe yaptırmış olsanız bile artık bu sigortanızdaki indirim haklarınız kabul olmayacaktır.

Sağlık Sigortasında Bekleme Süresi

Yukarıda vermiş olduğumuz örnekten yola çıktığımız zaman herhangi bir ihmal durumunda sigortanız iptal edilmişse o zaman yeniden yaptırmanız halinde ilk karılaşacağınız şey bekleme süresidir. Genellikle 3 aylık bir besleme süresi olduğunu biliyoruz. Bu nedenle de sigorta bekleme süresini dikkate almanız gerekiyor. Sağlık sigortasında bekleme süresi genellikle hastalıklara karşı farklı olacaktır ve bu nedenle de önce tüm sigorta firmalarından fiyat teklifi almanızı öneririz. Sitemiz size bu konuda destek olabilecek bir yapıya sahiptir.

Hasarsızlık İndirimini Hakkı

Sigorta firmalarının sigortalılara karşı vermiş olduğu haklardan bir tanesi de hasarsızlık indirim oranıdır. Yani yıl içinde sağlık poliçenizi kullanmamışsanız bu durumda ödeyeceğiniz yenileme ücreti çok daha düşük olacaktır. Ancak sürekli kullanan biriyseniz o zaman size de yüksek rakamlar çıkacaktır.

Ömür Boyu Yenileme Garantisi

Özel sağlık sigortası belli yaş aralığında olan vatandaşlar için hizmet verir bu nedenle de yaşınız geçtikçe bu konfordan yararlanamazsınız. Ancak belli bir yaştayken eğer ki si 3 yıl boyunca üst üste özel sağlık sigortası yaptırırsanız bu durumda ömür boyu yenileme garantisi de sunmuş olunacaktır. Özel sağlık sigortasında kaybedeceğiniz haklardan birisi de 3 yıl yenilemenin 2 yıl üst üste yapılmamasıdır. Yani siz 2 yıl boyunca sigorta işleminizi arka arkaya yaptırmayı unutursanız bu durumda sigorta yenileme garantisini de ortadan kaldırmış olursunuz. Eğer ki siz hastanede tedavi süreci içerisindeyken özel sağlık sigortanı biterse bu durumda yenileme işlemi yapılırsa sorun olmayacaktır.

05 Haziran 2019
158 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al