Haftasonu Havale İşlemi Yapılabilir mi?

Haftasonu Havale İşlemi Yapılabilir mi?

Bankacılık hizmetleri günümüz dünyasında oldukça önemli. Çünkü büyük bir çoğunluğumuz ödeme işlemlerinden para göndermeye, birikimden yatırıma kadar pek çok şey için bankaların hizmet kanallarını tercih ediyoruz.  Hangi banka olursa olsun para transferi işlemlerini güvenli bir şekilde yapabiliyorsunuz. Üstelik gönderdiğiniz paranız saniyeler içerisinde karşı hesaba geçeceğinden dolayı burada mesafelerde anlamsızlaşıyor.

Teknoloji artık çok hızlı ilerliyor ve bankacılık sektörü de bu gelişmişlikten nasibini almaya çalışıyor. Bugün her bankanın mobil uygulaması var ve bu uygulamalar sayesinde her işlemi oturduğumuz yerden yapabiliyoruz. Örneğin EFT ve Havale işlemleri tek bir tuşla yapılabiliyor. Para transferi işlemlerinde EFT ve Havale işlemlerinden bahsettik ancak haftasonu havale işlemi yapılabilir mi? bu konuyu biraz daha irdelemek istiyorum. İnternet üzerinden yapacağınız işlemlerde hız önemli bunun içinde hangi bankaya ne zaman ve nasıl para göndermeniz gerektiğini bilmelisiniz, çünkü mesai saati dışında karşı hesaba paranın anlık olarak geçebilmesi için dikkat etmeniz gereken bir takım şartlar var. Ama öncelikli olarak isterseniz havale ile EFT arasındaki farkın ne olduğuna bakalım.

Havale Ve EFT Arasındaki Fark Nedir?

Bankadan yapacağınız para transferleri iki şekilde olur. Bunlardan birincisi EFT ikincisi ise havale işlemidir. Havale aynı bankada hesabı olan iki müşterinin birbirine para göndermesine denir. Fakat bir müşteri hesabından farklı bir bankaya para gönderecekse buna EFT denilmektedir. EFT işlemleri hafta sonlarında yapılamaz. Yalnızca iş ve mesai saatleri içerisinde olur. Havale işlemleri ise herhangi bir kısıtlama yoktur. Yani aynı banka içerisindeki hesaplara havale işlemi yapabilirsiniz. 

Ankara kasko sigortası teklifi al

Hafta Sonu Havale Yapılır Mı?

Yani haftasonu havale işlemi yapılabilir mi? sorusunun yanıtına gelecek olursak, aynı banka arasında para göndermek işleminde gerçekleştirilebilir. 

Hafta Sonu Başka Bankaya Para Transferi Nasıl Yapılır?

Eğer ki işlemi mutlaka haftasonu yapmanız gerekiyor ancak karşı taraf sizinle aynı bankayı kullanmıyorsa o zaman yapmanız gereken işlem alternatif yöntemlere dönmek olacaktır. Aksi takdirde yapacağınız ödeme karşı tarafın hesabına mesai saati başlangıcından önce geçmeyecektir.  Ancak cebe transfer işlemi yaparak karşı tarafın cep telefonuna cep bank sistemini kullanarak ödeme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. 

09 Temmuz 2020
311 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al