Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Estetik Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamında mıdır?

Estetik Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamında mıdır?

Tamamlayıcı sağlık sigortası SGK’lı olan ve yaş sınırını geçmemiş olan herkes tarafından yaptırılabilir. Gereken ise devlete olan katılım payını ödemek ve sonrasında sigortanızın anlaşmasının olduğu özel hastaneye giderek tedavinizi gerçekleştirmeniz. Tamamlayıcı sağlık sigortası ayakta ve yatarak olmak üzere iki farklı teminat sunuyor. Bu teminatları birbirinden ayıran önemli özellikler vardır. Bunun için önceliğiniz tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmadan önce poliçeniz dahilinde nasıl bir sağlık güvencesine sahip olacağınızı öğrenmeniz. Bunu poliçenizden öğrenebileceğiniz gibi satın almadan önce sigorta acentenizden de öğrenebilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortasıyla ilgili merak edilen çok sayıda sorunun olduğunu biliyoruz ve bunlardan bir tanesi de estetik ameliyatları oluyor. İnsanlar tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı içerisine estetik ameliyatları giriyor mu bunu öğrenmek istiyorlar. Bizde Hksigora.com olarak bu sorunun yanıtını verelim istedik.

Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları  

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir, Kimler Yaptırabilir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamına estetik giriyor mu anlayabilmek için önce bu sigortanın ne demek olduğunu anlamak gerekiyor. Bunun için şöyle söyleyelim ki zorunlu tutulmayan ve tamamen kişinin kendi isteğine bırakılmış olan bir sağlık güvencesidir. SGK’sı olan TC vatandaşları ve yabancı uyruklu vatandaşlar bu sigortayı yaptırabilirler. Yaş kriteri ise sigorta firmasına göre değişiklik gösterir ancak genelde 55–60 olarak belirlenmiştir.  Şimdi isterseniz merak edilen sorunun yanıtını vermeye geçelim.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Estetiği Kapsar mı?

Estetik operasyonlar insanların özellikle bayanların en çok tercih ettiği sağlık hizmetleri kapsamında bulunuyor. Bunun için bayanlar estetik işlemlerini tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında olsun istiyorlar. Fakat şunu söyleyelim ki estetik ameliyatlar genellikle isteğe bağlı ameliyatlar olduğundan dolayı tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı dışında kalır. Yani her türlü estetik ve kozmetik amaçlı girişimler, plastik cerrahi, burun küçültme, yağ aldırma yani kısaca estetik amaçlı olan tüm cerrahi girişimler teminat kapsamı dışındadır. Ancak bu sigortadan yararlanabilmeniz için farklı bir yöntem de deneyebilirsiniz. Bazı sigorta firmaları ek teminatlar yaparak estetik ameliyatlarının da tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı içerisinde olmasını sağlayabiliyorlar. Bunun için bir araştırma yaparak sigorta firmanızı bulabilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortasında genel şartlar her sigorta firmasında aynıdır. Ek teminatlar ise değişiklik gösterir.

06 Şubat 2020
107 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al