En Çok Kilo Aldıran Yiyecekler Hangileri?

En Çok Kilo Aldıran Yiyecekler Hangileri?

Pek çoğumuz yaşam tarzımızdan dolayı kilolara mahkum kalmak durumunda kalıyoruz. Üstelik yaşam tarzımız öyle bizi zorluyor ki kilo vermek için hareket etmemize bile izin vermiyor. Örneğin masa başında çalışmak zorunda kalan insanları düşünebiliriz. Bu insanlar günün 8 saatini oturarak tamamlamak zorunda olduklarından dolayı ister istemez hareketsiz bir yaşam tarzı olmak durumunda dolayısıyla burada kilo almamak da elde değil. Peki, hayatımızda en çok kilo aldıran yiyecekler hangileri. Aslında bu yalnızca zayıflama isteyenlerin değil aynı zamanda kilo almak isteyenlerin de yardımına koşacak bir konu diyebilirim.

Hareketsiz yaşam tarzımız bizi ister istemez marketlerde satılan konservelere ya da ambalajlı gıdalara yönlendiriyor. Ancak bu gıdaların hem kilo almada hem de sağlık üzerinde ciddi olumsuz etkileri söz konusu bunun içinde uzak durmak en doğru seçenek. Sağlık malzemelerle yapılmış olan bir ev yemeğinin yerini hiçbir şey alamaz.

Özellikle çocukları düşünürseniz onların açıkta satılan gıdalardan tutunda gazlı içeceklere varıncaya kadar birçok zararlı yiyecekleri tükettiklerini görüyoruz. Dolayısıyla bu onların obezite tehlikesi ile karşı karşıya kalabileceği anlamına geliyor. 

Yağda Kızarmış yiyecekler

Yağda kızartılmış olan yiyeceklerin kilo almada etkisi oldukça fazladır. Bu nedenle kilo almak istemiyorsanız kızarmış yiyeceklerden uzak durmalısınız. Özellikle de trans yağlarla üretilmiş olan yiyecekleri burada örnek olarak gösterebilirim.

Kuruyemişler

Kuruyemişlerin kilo aldırma etkileri fazladır. Günde belli miktarda yenildiğinde sağlığa faydalı olan bu yiyeceklerin çok fazla tüketilmesi kilo alımını sağlayacaktır.

Şeker ve Un

Şekerli ve unlu yiyecekler kilo alımını hızlandıracaktır. Özellikle bizler türk toplumu olarak yağlı besinlere büyük önem vermiş olduğumuzu düşünürseniz burada çok hızlı kilo aldığımızı da söyleyebiliriz.

Diyet Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamında mıdır?

Diyet zorunlu görünse de tamamen isteğe bağlı olarak yapılan bir eylemdir. Bu nedenle diyet yapmanın herhangi bir planlaması ve zamanı olmaz. Pek çok insan fit vücudunu korumak ya da obeziteden kurtulmak için diyet yaparlar. Diyet herhangi bir sağlık sorunu olmadığından dolayı tamamlayıcı sağlık sigortasında bu konuda bir sorun yoktur. Ancak yapılan diyetin amacı geçmişten gelen bir hastalık ise bu durumda tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı içerisinde yer almaz.

Hksigorta.com’dan tamamlayıcı sağlık sigortası Ankara teklifinizi mutlaka alın.

26 Temmuz 2020
443 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al