Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Emekli Özel Hastanede Ne Kadar Fark Öder?

Emekli Özel Hastanede Ne Kadar Fark Öder?

Emekli özel hastanede ne kadar fark öder bu makalemizde konuyu ayrıntılı bir şekilde ele alalım istedik. Özel hastanelerde fark ücretleri hastanelerin tercihine bırakılmış bir konudur. Bunun için bir emekli hangi hastaneye giderse farklı ücretler ortaya çıkabilir. Bu fark ise SGK’nın özel hastanelere yapmış olduğu ödemenin iki katını geçmemesi gerekir. Bunun içinde burada tavan fiyat bir anlamda bellidir.

Bir emeklinin özel hastanede tedavi olması sonrasında Sosyal Güvenlik Kurumu anlaşması olan hastanede belli bir limite kadar ödeme gerçekleştirir. Özel hastaneler emekliler için ödenen paranın tümünü SGK’dan alamazlar ancak az bir bölümü karşılanır bunun içinde özel hastane emekliden fark ücreti talep eder. 

Emekliler Özel Hastanelerde En Fazla Ne Kadar Ücret Öder?

Özel bir hastanede emeklinin ödeyeceği miktar yukarıda da belirttiğimiz gibi SGK’nın 2 katını geçemez bunun içinde belli bir limit dahilinde tutulmuştur. Bu durum aslına bakarsanız yalnızca emekliler için değil aynı zamanda tüm sigortalılar için geçerli olan bir konudur. Emeklinin bir devlet hastanesine gitmesi halinde toplamda 6 TL katılım payı ödemesi gerekir. Fakat bu diğer özel hastaneler için en fazla SGK’nın ödeyeceği bedel 30,4 olarak belirlenmiştir. Özel hastanede ise toplamda 60.8 TL’nin üzerinde bir ücret çıkmaz.

Özel hastaneler yaptıkları muayene için hastalardan 15 TL katılım payı alırlar bunun yanı sıra vergi, araç gereç gibi farklı giderlerde göz önünde bulundurulduğunda bu ücret 105 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Ancak bu rakam her hastanede farklı olabilir. Bazı hastaneler 15 TL gibi bir bedel alarak hastaların muayenesini de gerçekleştirmektedirler. 

Hastaların tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırması durumunda ödeyecekleri fark ücreti sadece 15 tl’dir.

İnsan sağlığı herkes için önemlidir ve dikkate alınmaya değerdir. Ne zaman ve nerede nasıl bir hastalıkla karşılaşabileceğinizi asla bilmeyeceğiniz içinde henüz vakit varken özel sağlık sigortanızı yaptırmanızı tavsiye ederiz. Çünkü özel sağlık sigortası sayesinde anlaşmalı bir özel hastaneye gitmeniz halinde karşınıza çıkacak olan sürpriz faturalar kesinlikle olmaz. Siz yalnızca tedavi sürecinize odaklanırsınız ve muayenenizi konforlu bir şekilde yaptırırsınız. Buda vakit kaybetmeden istediğiniz bir hastane ve doktor seçebilmenin keyfini size yaşatacaktır.

04 Kasım 2019
135 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al