Emanet Araçla Kaza Yaptım Kasko Ne Olur?

Emanet Araçla Kaza Yaptım Kasko Ne Olur?

Kasko araç ve sürücülerin yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla geliştirilmiş olan bir güvencedir. Aracınız yeni olsun ya da eski olsun kasko sigortası yaptırdığınız da aracınızı ve cebinizi güvenceye almış olursunuz. Kasko sigortasının vermiş olduğu bir takım güvenceler vardır. Bu güvenceler ise genel ve özel olmak üzere iki bölüme ayrılmıştır. Genel şartlar her sigorta firmasında aynıdır ve değişmez. Bu genel şartları sizin isteyip istememeniz gibi bir durum söz konusu değildir. Lakin bunların yanı sıra yaptıracağınız özel sigorta ile birlikte aracınızı çok daha geniş kapsamlı bir sigorta güvencesi içerisine alabilirsiniz.

Aracınıza kasko yaptırdığınız da sigortalı aracı koruduğunuz gibi sigortalıyı da korumuş oluyorsunuz ancak bunu genelde sürücüler bilmez ya da dikkat etmezler. Oysaki trafikte yoğun bir şekilde ilerlerken hasar riskinin fazla olduğu bir şehirde yaşıyorsanız o zaman kaza yapma olasılığınızın her zaman var olduğunu adla unutmamanız gerekir.

Kasko Yaptırmak

Kasko yaptırdığınız da güvenceyi sağlamış olursunuz ancak bu yeterli mi derseniz değil diyebiliriz. Çünkü burada dikkat edilmesi gereken önemli husus seçtiğiniz kasko sigortasının hasar anında size nasıl bir destek sağlayacak olmasıdır. Çünkü sizin işinize yaramayacak olan bir sigorta turunu seçmeniz halinde o zaman yanış bir tercih yapmış olursunuz ve bu da boşa para vermek anlamına gelebilir. Sizin ihtiyacınız olmayacak avantajları elde etmek için uğraşmamalısınız. Bunun içinde önce teminatınızın neler olduğunu iyice okumanız gerekiyor. 

Kasko sigortası fiyat teklifi

Emanet Halinde Zarar Gören Aracın Kasko Sigortası

Sürücülerin sıklıkla düşündüğü sorulardan biri de ‘’Arabam emanet halindeyken hasar aldı, kaskom karşılar mı?’’ sorusudur. Her ne kadar aracımız bizim için çok kıymetli olsa da ailemizden veya çok sevdiğimiz dostlarımızdan biri arabamızı ödünç istediğinde kıramayabiliyoruz. Belki biraz şansızlıktan belki de sürücünün kısa süreli dikkat dağınıklığından gözümüzden sakındığımız aracımız zarar görebiliyor. Kasko, emanet halinde zarar gören araçların da hasarını karşılıyor ancak sürücünün trafik kurallarına uyması ve alkol, uyuşturucu gibi maddeler kullanmamış olması şartıyla.

Kasko sigortasında tek sürücü ya da çift sürücü indiriminin olduğunu unutmamak gerekiyor. Bu indirimlerden yararlanmak için ise şartları mutlaka okumalısınız. Tek sürücü indirimi yalnızca aracı tek bir kişinin kullanması neticesinde elde edilecektir.

24 Şubat 2020
849 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

 1. Şahin dedi ki:

  Merhaba . Ben bir arkadaşımın motoru ile park halinde duran bir araca çarptım ve ters yön gidiyordum yani trafik kural ihlali yapmıştım bu durumda motorun sigortası karşı tarafın hasarını karşılar mı

  1. admin dedi ki:

   Merhaba,
   Karşılar tabiki. Geçmiş olsun.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al