El ve Ayak Bakımı Nasıl Olmalı?

El ve Ayak Bakımı Nasıl Olmalı?

El ve ayaklarımız vücudumuzun önemli organlarının başında geliyor. Yaşamsal ihtiyaçların karşılanması noktasında birçok işe yaramaktadır. Ellerinize ve ayaklarınıza yapacağınız doğru bakım uygulamaları sayesinde yaşam konforunuzu da artırabileceksiniz. Eller insanın kendisini ifade edebilmesi noktasında önemli uzuvlardır. İlk kez karşılaştığınız biriyle direk olarak temasa geçeceğiniz bölge eller olduğundan temizlik eller için önemlidir. Ellerimiz çok kullandığımız uzuvlarımız olduğundan dolayı da zaman içerisinde yıpranıyor. Dolayısıyla burada ellerinizin yıpranmasını geciktirecek bir takım önlemlerin alınması yerinde olacaktır. Aşağıda alınabilecek önlemler hakkında kısa bilgilendirmeler bulunmaktadır.

Soğuk hava

Kışın ellerdeki sorunlar kendisini çok daha fazla gösterir. Bunun en büyük nedeni ise soğuk havalardır. Soğuk hava cildin nem dengesini bozacağından dolayı kurumaya neden olacaktır. Bu sayede ellerde çatlamalar görülebilir. Bunun için en uygun yöntem nemlendirici kullanmak olmalıdır. Ellerinizi direk olarak soğukla temastan kaçınmalısınız. Önlem için eldiven giyilebilir.

Güneş

Kışın soğuğu kadar yazında güneşi cildinize zarar verecektir. Bu nedenle cildin güneş ışınlarıyla direk temasını önlemek durumundasınız. Güneş ışınları eller üzerinde lekelenmelere neden olabilir. Bunun için doğru yöntem ise güneş kremleridir.

Deterjan

Bayanlar için en tehlikeli olan ise deterjanlardır. Deterjanlar kimyasal madde içermiş olduğundan dolayı cildin PH dengesini çok çabuk bozabilir bu sayede erken yaşlanma belirtileri kendisini gösterecektir. Bulaşık yıkarken ellerinize giyeceğiniz eldiven ile bu etkiyi en aza indirmiş olursunuz. 

Yeteri kadar su içmemek

Su her şeyin başı içmekte temizlemekte su ile mümkündür. Gün içerisinde bol bol içeceğiniz su sayesinde cildiniz daha nemli olacaktır. Üstelik bu yöntem el ve ayak bakımı konusunda en ucuz olan yöntemlerin başında gelir.

El ve ayaklarınızın bakımına ne kadar dikkat ederseniz bu hem kendi sağlığınız hem de estetik görüntünüz için bir o kadar faydalı olacaktır. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz hususlar doğrultusunda önlemlerinizi alabilirsiniz. Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırarak da vücudunuzu genel olarak güvence altına almış olur ve beklenmedik bir zamanda ortaya çıkabilecek hastalık, kaza ve diğer durumlara karşın hazırlıklı olmuş olursunuz. Hksigorta.com adresimizden en uygun tamamlayıcı sağlık sigortası teklifinizi alabilirsiniz.

24 Temmuz 2021
176 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al