Eksper Nedir, Ne İş Yapar?

Eksper Nedir, Ne İş Yapar?

Kişilerin talebine göre farklı görevler üstlenebilecek olan kişilere eksper denilmektedir. Buradaki amaç ise evini ipotek ettirmek isteyenlerden, bankaya kredi talebinde bulunanlara, otomobillerde hasar tespitine varıncaya kadar çeşitli konularda insanların yardımına koşan bu kişiler belli kuruluşlar tarafından görevlendirilirler. İlk etapta eksperlere baktığımız zaman bizim destekçimiz ve onlara mutlaka iyi görünmek gibi bir misyonumuz vardır. Kısacası eksper nedir, sorunun yanıtı olarak bunu verebiliriz. Ama işin daha da detayına girecek olursak ve eksper görevleri nelerdir merak ediyorsak şu şekilde de bir anlatım yapılabilmektedir. 

Eksper Görevleri Nelerdir?

Bazı konular vardır ki insanlar kendi kendilerine çözülemez ve yargı yoluna gidilmek zorunda kalınır. Ya da sigorta ile ilgili bir anlaşmazlık durumunun olması halinde ekspere başvuruda bulunulabilir. Bu sayede hasarın maliyetinin tespiti sağlanmış olabilecektir. Örneğin günümüzde bir çok insanın başvurduğu konut kredilerinden bahsedecek olursak alınacak olan evin değeri bankanın eksper görevlileri tarafından belirlenir. Eksperler alacağınız konutla ilgili olarak sizi daha fazla aydınlatarak merak ettiğiniz soruları da giderebilir.

Bazen sigortalı ve sigorta şirketi arasında anlaşmazlık yaşanabildiği gibi bazen sigorta şirketiyle eksper arasında da anlaşmazlık meydana gelebilir. Bu şekilde bir durumun meydana gelmesi halinde istediğiniz şekilde eksperinizi de değiştirme hakkına sahipsiniz. Bu da sizin psikolojik anlamda daha rahat etmenizi sağlayabileceği gibi bazen de sizin yararınıza sonuçlar ortaya çıkabilecektir.

Aracınız en hızlı Ankara kasko sigorta teklini Hksigorta.com’dan alabilirsiniz.

Eksper Olmak İçin Neler Gerekiyor?

Eksper olmanız için belli bir mesleğinizin olmasına gerek yok. Yani üniversiteyi bitirmiş olan herhangi birisi rahatlıkla eksper olabilecektir. Ancak burada yapmanız gereken ilk işlem hazine müsteşarlığının açmış olduğu sınava girmeniz gerekiyor. Eğer ki siz bu sınavdan başarı alırsanız o zaman karşınıza SEGEM yani sigortacılık eğitim merkezinin açmış olduğu eğitimi katılma hakkı kazanıyorsunuz ve eğitim neticesinde tekrardan bir sınava tabi tutuluyorsunuz. Sınavdan alacağınız başarı sonrasında ise sizi bir staj dönemi bekliyor. Bu staj zorunludur ve buradaki eğitiminizi de başarıyla bitirdikten sonra artık sizde eksper olabilirsiniz.

Kısacası eksper zorlu olmayan ancak biraz uğraştıran ve bundan sonra da hiçbir zaman ölmeyecek bir meslek diyebiliriz.

Bize https://hksigorta.com/ adresimizden ulaşabilirsiniz.

21 Haziran 2020
453 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al