Doğum Sigortası Ne Zaman Yaptırılmalıdır?

Doğum Sigortası Ne Zaman Yaptırılmalıdır?

Doğum sigortası ne zaman yaptırılmalıdır, doğum sigortası şu an var olan sağlık sigortasına dahil ettirilebilir mi, doğum sigortasında ek paketler var mıdır ve özellikle gebe kalmadan önce doğum sigortasının yaptırılması mı gerekiyor? Merak ettiğiniz tüm bu soruların yanıtlarını bu makalemiz içerisinde yanıtlamaya çalışalım istedik.

Doğum sigortası her sigorta şirketine göre farklılık gösterebilir ancak hepsinde amaç bellidir ve annenin gebelik süreci boyunca yapacağı tüm kontrollerinin daha konforlu ve daha doğru bir şekilde yapılmasını sağlamak. Bunun yanı sıra doğum sırasında da sezaryen veya normal doğum masrafları da yine doğum sigortası tarafından karşılanacaktır. Doğum sırasında anne ya da bebekte beklenmedik sağlık sorunları meydana gelirse bu durumda doğum sigortası kapsamı içerisinde sayılmaktadır.

Doğum sigortası yaptırmak isteyen bir anne adayının öncelikli olarak sigorta almak istediği şirketin teminatlarını incelemesi gerekiyor. Hatta bu hususta uzman bir destek almak her zaman çok daha mantıklı olacaktır. Özel sağlık sigortası kapsamında doğum teminatlarından yararlanacak olan annenin de sigortasını ne zaman başlatacağını bilmesi önemlidir.

Doğum Sigortası Ne zaman Yaptırılmalıdır?

Doğum sigortasında kritik bir dönem vardır o da teminatın sigortaya dahil edilme zamanlamasıdır. Her sigorta şirketi farklı uygulama yapmış olsa da bu sektörde genel olarak baktığımız zaman doğum sigortası poliçenin ilk ödenmeye başlanmasından yani 1 yıl sonrasında devreye girer. Bunun içinde sigortalının gebe kalmadan 1 yıl öncesinden doğum sigortasını başlatmaları gerekir.

1 yıl dolmada yapılan bir doğum sigortasında doğum gerçekleşmiş olsa bile sigorta firması ödeme yapmayacaktır. Bunun için doğum sigortasını yaptırmadan önce mutlaka incelemeli ve iyi düşünülmelidir. Aksi takdirde teminatınızı okumazsanız hayal kırıklığına uğrarsınız. Doğum sigortası kapsamında yapılacak olan ödemeler yılda 1 kereye mahsustur bunun için çocuk 1 yaşını geçmeden ikinci bir çocuk için aynı poliçeyi kullanmanız söz konusu değildir.

Özel sağlık sigortasında şirketlerin farklı uygulamaları olabiliyor. Örneğin bazı sigorta şirketleri 1 yıl değil de hamilelikten 6 ay öncesini kapsayabilmektedir. Dolayısıyla bu özel gününüzde sorun yaşamak ve sürpriz masraflarla karşılaşmamak istemiyorsanız mutlaka araştırmalısınız. HKsigorta olarak bizden doğum sigortası konusunda destek alabilirsiniz.

18 Eylül 2019
401 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al