Doğal Afetler ve Evinizi Koruma

Doğal Afetler ve Evinizi Koruma

Doğal afet, doğal yollarla meydana gelen ve gerçekleştiğinde ekonomik, sosyal, siyasi yönden krizler yaratan, insani yönden ise can ve mal kaybına neden olan olaylar olarak anılıyor. Ülkemizde yaygın olarak meydana gelen doğal afetler arasında; heyelan, sel, deprem, yangın gibi doğa olayları bulunuyor. Bu doğal afetlerin tamamının ortak paydası, aniden meydana gelmeleri ve öngörülemez şekilde gerçekleşmeleri oluyor. Bu sebepten ötürü, doğal afetlerden sistemli bir şekilde korunmak ve herhangi bir doğal afette oluşacak can ve mal kaybını en aza indirgemek, önceden önlem almakla mümkün oluyor. Özellikle, kişisel mülkünüz olan evinizde maksimum hasarı yaratabilecek afetlerden biri olan yangına karşı, bu hasarı minimize edebilecek ev koruma yöntemlerini uygulamak ve ev sigortası yaptırmak oldukça önemli.

Evi Koruma Yolları

Yaşam alanınız olan evinizin ve apartmanınızın belirli bölgelerine yangın anında faydalı olabilecek, içinde; balta, flanş hortum, yangın battaniyesi, itfaiye giysileri ve miğferi gibi acil durum ekipmanları bulunan yangın dolabı ve yangın tüpleri konumlandırmak hassas olmanız gereken konular arasında yer alıyor. Bu konu hakkındaki diğer önemli nokta etrafınızı bilinçlendirmek.. Ortak yaşam alanınız olan apartmanınızdaki diğer sakinlerle görüşüp her kata yangın dolabı ve yangın tüpleri koydurmak için onları ikna etmeniz, olası bir afet anında yaşanabilecek olası hasarı en aza indirgemesine olanak veriyor.

Konut sigortası fiyatları Ankara

Her ne kadar yaşadığınız alan da olsa oturduğunuz ev ve apartmanın alternatif çıkış ve sığınma yerlerini kestirmeniz olası yangın anlarında zor olabiliyor. Özellikle çok katlı yüksek apartmanlarda yaşıyorsanız önceden hazırlanmış güvenlik haritalarını oturduğunuz apartmanın herkesin görebileceği merkezi yerlere asmanız yarar sağlıyor. Bununla birlikte oturduğunuz apartmanda yangın merdiveni yoksa alternatif çıkış yolları planlamanız kriz anlarında size doğru karar verme ve hızlı davranma yetisi kazandırıyor.

Konut sigortası yaptırmak hem ev koruma hem de eşya koruma açısından fayda sağlayan bir güvence. Özellikle yangın ve deprem gibi doğal afetlerde en insanı yaşam alanınız olan evinizi ve mülklerinizi sigorta yaparak güvence altına almak oldukça önemli. Özellikle gelişen teknolojinin de sağladığı olanaklarla sigorta’nın hizmetlerinden kolaylıkla yararlanabilme şansına sahipsiniz.

20 Şubat 2020
451 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al