Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Kasko Sigortası Yaptırma

Kasko Sigortası Yaptırma

Kasko sigortası yapılırken öncelikli olarak fiyatın dikkate alınması gerekiyor. Çünkü kasko da fiyatlar trafik sigortasına göre çok daha yüksektir. Siz kaskonuzu yaptırırken kaza sonrasında ödemenin en hızlı yapıldığı sigorta firmasını tercih etmeniz gerekiyor Poliçenizde belirtilmiş olan aracın değeri, anahtar teslimi ve piyasa fiyatı gibi ayrıntıları dikkatli bir şekilde incelemek gerekiyor. Kasko sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi de ferdi kaza sigortasının ve ihtiyari mali mesuliyet sigortasının ne aşamada olduğudur. Genelde bazı firmalar fiyatlarını düşük gösterebilmek için teminatlar da farklılıklar yapabiliyor. Bunun için kasko sigortanızı yaptırırken poliçenin içeriğini gözden geçirmelisiniz. Örneğin içerisinden yangın sigortası çıkarılmış olan bir kasko yarım kalmış demek olacaktır. Kasko sigortasının içerisinde genel olarak bir takım şartlar vardır ve bu her sigorta şirketinde aynı şekildedir. Örneğin grev, lokavt, deprem, yangın ve sel gibi teminatlar tüm sigorta şirketlerinin vermiş olduğu hizmetler arasında yer almaktadır. 

Teminatların dışında da dikkat edilmesi gereken önemli hususlar vardır ve bu da primleri ödemiş olduğunuz tarihlerdir. Çünkü eğer ki siz primlerin belirlenmiş olduğu tarihlerin dışında taksitinizi 15 gün sonra öderseniz bu durumda kasko sigortası da teminatlarınızı durduracaktır. Ancak genelde biz kasko sigortasını taksit yaptırırken kredi kartı ile ödemiş olduğumuzdan dolayı bizi çok fazla ilgilendirmiyor. Kasko sigortası başlangıç tarihinden itibaren 1 yıllık süre içerisinde geçerli olacaktır. Bu süre içerisinde aracınızda meydana gelebilecek herhangi bir maddi hasarda sigortanız devreye girecek ve aracınızdaki maddi sorunları da karşılayacaktır. 

Kasko sigortasında teminatlar Hazine Müsteşarlığı tarafından her 3 ayda bir belirlenen araç değer listesine göre belirlenir ve buna göre kasko fiyatlarında zaman zaman oynamalar olacaktır.  

Kaza Sonrası Yapılması Gerekenler

Kasko sigortanızı yaptırdıktan sonra sizinde yapmanız gereken bir takım önemli hususlar vardır. Kaza meydana geldikten sonra aracınızı kesinlikle yerinden oynatmadan trafik ekiplerine haber vermeniz gerekiyor. Polislerin tutacakları kaza tespit tutanaklarına göre bir belirleme yapılır. Alkol muayeneniz yapıldıktan sonra sorun çıkmazsa polisin size vereceği tutanaklarla birlikte sigorta acentenizle iletişime geçmeniz gerekiyor. Sigorta firmanız aracınızın kontrolünü sağlayabilmeniz için ekspertiz görevlendirecek ve eksperin tutacağı rapor dahilinde de kaza ile ilgili başvurabilirsiniz.

23 Haziran 2019
141 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al