Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL
Dar Kasko Ne Demek?

Dar kasko kelimesini çok duyuyoruz çünkü aracımız için kasko sigorta yaptırmak istediğimizde bize öncelik olarak nasıl bir teminat istendiğinin anlatıldığını görüyor. Dolayısıyla kasko sigortası çeşitleri içerisinde yer alan dar kasko, kapsamı dolayısıyla daha uygun fiyatlara sahip. Dar yani mini kasko, kasko sistemi ana teminatlarının bir kısmını içerecek şekilde oluşturuluyor. Kasko için düzenlenen genel şartlardan bir teminat eksik olduğunda, dar kasko seçeneği ortaya çıkıyor. Ana teminatların hepsini içermeyen dar kasko, aracın korunması açısından tam ve genişletilmiş kaskoya göre daha az teminat sunarken, fiyat açısından daha avantajlı bir poliçe satın alabilmenizi sağlıyor.

Kasko teklifi al Ankara

 Dar Kasko Ana Teminatları

  • Aracın kara yolunda veya demir yolunda kullanılabilen motorlu, motorsuz araçlarla çarpışması,
  • Gerek hareket gerek durma halinde iken sigortalının veya aracı kullananın iradesi dışında araca ani ve harici etkiler neticesinde sabit veya hareketli bir cismin çarpması veya aracın böyle bir cisme çarpması, devrilmesi, düşmesi, yuvarlanması gibi kazalar,
  • Üçüncü kişilerin kötü niyet veya muziplikle yaptıkları hareketler ile fiil ehliyetine sahip olmayan kişilerin yol açacağı zararlar,
  • Aracın yanması,
  • Aracın veya araç parçalarının çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi.

Mini Kasko nedir?

Mini kasko, kapsam açısından daha sınırlı bir teminat çeşitliliğine sahiptir.  Bu duruma karşın genişletilmiş kasko poliçelerine göre daha uygun fiyatlı yapısı ile ayrı bir avantajı sunuyor. Kasko yaptırmaya bütçeniz yetmiyor ama aracınızı da kaskosuz bırakmak istemiyorsanız, mini kasko seçeneklerini düşünebilirsiniz. Sınırlı teminat seçeneği nedeniyle dar kasko satın alacak kişiler, bu beş teminattan bir veya birkaçının belirlenmiş olduğu dar kasko ürünlerini tercih edebilirler. Ayrıca kasko poliçesinde hasar durumunda aracın bedelinin nasıl belirleneceği, aracın hangi servise gideceği, araç tamirinde orijinal parça kullanılıp kullanılmayacağı gibi hususlar da yer alır.

Dar kasko hakkında ayrıntılı bilgi almak ve satın alma işlemlerini gerçekleştirmek için Hksigorta.com adresimizden bizimle iletişime geçebilir ve dar kasko ile ilgili merak ettiğiniz her turlu konuların ayrıntılarını öğrenebilirsiniz.

Kasko aracınızın başına gelebilecek en kötü durumda bile sizi büyük bir sıkıntıdan kurtaracak güvencedir. Bunun için aracınızı aldığınız da ilk işiniz trafik sigortası ve kasko sigortasını yaptırmak olmalıdır.

19 Şubat 2020
112 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al