En Uygun Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangisi?

En Uygun Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangisi?

Özel bir hastaneye tedaviniz için gittiğinizde karşınıza çıkacak fark ücretine hazır olmalısınız. Çünkü SGK özel hastane ücretlerinin bir kısmını karşılıyor ve kalan kısmı siz cebinizden ödemek durumunda kalıyorsunuz. İnsanlar da bu durumu bildiklerinden ve özel hastaneye ödeyecekleri fark ücretlerinin yüksek olacağının farkında olduklarından dolayı zorunlu olmadıkları sürece gitmiyorlar. Dolayısıyla bu durumda ister istemez devlet ve üniversite hastanelerinin ciddi bir yoğunluk yaşanmasına neden oluyor. Bu durumda ise alınacak olan sağlık hizmetinin kalitesi de normalin altına iniyor. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptığınızda ise ortaya çıkan bu fark ücretini ödemediğiniz için size hastalık sürecinizde konfor sunuyor. Tamamlayıcı sağlık sigortasını yaptırabilmek için belli şartlarında yerine getirilmiş olması gerekiyor aksi durumda bu hizmetten yararlanabilmek mümkün değil. Örneğin tamamlayıcı sağlık sigortasında hizmet sınırı 65 olarak belirlenmiş. Bazı sigorta firmaları ise bu limiti biraz daha esneterek 70 yaşına kadar çıkarabiliyor. Bu nedenle henüz yaşınız geçmeden önce tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmanızı tavsiye ederiz. Tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanabilmeniz için bir diğer şartta Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız. Türk vatandaşıysanız o zaman bakmakla yükümlü olduğunuz diğer aile fertleri de bu hizmetten yararlanabilirler. 

İlginizi çekebilir: Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları Ankara

Peki, bir tamamlayıcı sağlık sigortası hizmeti almak istiyorsunuz ancak sigorta firmalarının seçenekleri bir birinden farklı olduğundan dolayı kafanızdaki soru işareti acaba hangi sigorta şirketi en uygun tamamlayıcı sağlık sigortası hizmeti veriyor? Olacaktır.

Bu sorunun yanıtını vermek için öncelikli olarak sizin bütçenizin belirlenmiş olması gerekiyor. Bunun yanı sıra beklentilerinizin ne yönde olacağı da önemlidir. Tamamlayıcı sağlık sigortası hizmeti almak istediğinizde önce amacınızı belirlediğinizde seçebilme ihtimalinizde daha iyi olacaktır. Hksigorta.com olarak bizimle iletişime geçtiğiniz de sizin için en iyi tamamlayıcı sağlık sigortasını araştırıp en uygun fiyatla sunabiliriz.

Sağlık Beyanı

Yukarıda da belirtildiği üzere tamamlayıcı sağlık sigortası seçerken öncelikli olarak sağlığınızı göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Doğru bilgileri verdikten sonra geçmişteki hastalıkları düşünmelisiniz. Çünkü tamamlayıcı sağlık sigortası geçmişten gelen bir hastalıkla ilgili hiçbir ödeme yapmaz. Bu nedenle o hastalıklarınıza karşın yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur. Genetik bir yatkınlığınızın olduğunu düşünüyorsanız örneğin aile de bir şeker ya da kalp rahatsızlığı varsa tercihiniz bu yönde olmalıdır.

13 Nisan 2019
427 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al