Kışın Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Kışın Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Kış mevsiminde dikkat edilmesi gereken en önemli konuların başında cilt sağlığı geliyor. Çünkü cildinize ne kadar iyi bakarsanız soğuk karşısındaki etkilerini bir o kadar güçlü hale dönüştürebilirsiniz. Kışın en büyük sıkıntısı ani değişen hava koşullarıdır. Ani olarak değişen ısı durumlarında cildiniz olumsuz olarak etkilenecektir. Bu nedenle de mutlak suretle gerekli olan bakımın yapılması gerekiyor.

Soğuk hava cildin kurumasına neden olacaktır. Dolayısıyla kuruyan bir ciltte hızlı bir nem kaybı yaşanır ve beraberinde çatlama meydana gelir. Özellikle ellerdeki ve dudaklardaki çatlakların en büyük nedeni nemin olmamasıdır. Cilt bakımında geçiş dönemleri büyük öneme sahiptir. Yazdan kışa ya da kıştan yaza geçişlerde bu önem iki katı olmak zorundadır. Aşağıda bu dönemlerde nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair bilgi verelim istedik.

Ölü Hücreler

Cilt sürekli olarak kendisini yenileyecektir. Bu yüzden de cildinizdeki ölü hücrelerden biran önce kurtulmanız gerekiyor. Hafta da bir gün yapacağınız peeling ile ya da kese ile cildinizi ölü hücrelerden arındırabileceksiniz.

Ilık Su İle Temizleyin

Sağlıklı bir cilde sahip olmak istiyorsanız mutlaka temizliğine dikkat etmeniz gerekiyor. Soğuk havalarda cildinizi ılık suyla yıkamanız kurumasını önleyecektir. Cilt yapınıza göre tercih edeceğiniz bir nemlendirici kremde kullanabilirsiniz.

Nemlendirici Kullanın

Kışın cilt daha hızlı kuruyacağından dolayı nem oranında da ciddi bir düşüş meydana gelecektir. Bu nedenle de uzmanlar öncelikli olarak bu konuda cildinizin tipini bilmenizi istiyor. Çünkü cilt tipinizi bildiğiniz de daha iyi yöntemleri kullanabileceksiniz.

Ellerinize Özen Gösterin

Soğuk havalarda en çok dikkat edilmesi gereken bölge ellerdir. Çünkü onlar soğuğa doğrudan muhatap olacaklardır. Vücudun diğer bölgelerinin suyla az temas olduğundan dolayı ellerinizi mutlaka doğru bir bakım uygulamasıyla desteklemeniz gerekir.

Kışın Özel Sağlık Sigortasının Faydası

Kışın pek çoğumuz hastalanırız ve hastalıklarında ne zaman gelebileceği belli olmayacağından dolayı kendinizi hazır hissetmeyebilirsiniz. Eğer ki siz daima hazır olmak ve kaliteli bir sağlık hizmeti almak istiyorsanız bu durumda özel sağlık sigortanızı ihmal etmemeniz gerekir.

Ankara özel sağlık sigortası yaptırarak sağlığınızı güvence altına alabilirsiniz.

Bize https://hksigorta.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

15 Ağustos 2020
386 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al