Ortalama Kaç Kalori Almalısınız?

Ortalama Kaç Kalori Almalısınız?

Ortalama bir insan kilosunu korumak için günde yaklaşık iki bin kaloriye ihtiyacı duyar. Kalori alımı ise çok sayıda faktöre bağlıdır. Bunlar yaş, boy, mevcut ağırlık, aktivite seviyeleri, metabolik sağlık ve diğerlerini içerir.

Kalori nedir?

Enerjinin ölçülmesini sağlayan ölçüm birimine kalori denilir. Sağlıklı bir yaşam sürülmesi isteniyorsa vücudun ihtiyacı olan kadarı mutlaka almak geri kalanı da atmak gerekir. Bu sayede kilo almanın önüne geçebileceğiniz gibi daha sağlıklı bir yaşam sürdürebilirsiniz.

Kendinizi aç bırakmadan kalori alımını azaltmak önemlidir. Yani yediğiniz yiyecekleri dikkate almadan kalorileri kesmek genellikle kilo vermenin sürdürülebilir bir yolu değildir. Bazı insanlar için işe yarıyor olsa da, çoğu aç olur ve sonunda diyetlerinden vazgeçer. Bu nedenle, açlık hissetmeden uzun vadede kalori açığını korumanıza yardımcı olmak için birkaç kalıcı değişiklik yapmanız şiddetle tavsiye edilir.

Daha Fazla Protein Tüketin

Kilo vermek söz konusu olduğunda, protein besinlerin kralıdır. Diyetinize protein eklemek, en az çaba ile kilo vermenin en basit, en etkili yoludur.

Çalışmalar, proteinin hem metabolik hızınızı artırdığını hem de iştahınızı azaltmaya yardımcı olduğunu gösteriyor. Protein dolgu maddesidir. Bir çalışma, proteinden kalorilerin% 30’unu yiyen kişilerin otomatik olarak günde 441 daha az kalori yediğini gösteriştir. Yani başka bir deyişle, sadece diyetinize protein ekleyerek kalorileri kolayca artırabilir ve kalorileri azaltabilirsiniz.

Sürdürülebilir ve minimum çabayla kilo vermek istiyorsanız, protein alımınızda kalıcı bir artış yapmayı düşünün.

HKsigorta.com’dan Ankara Tamamlayıcı Sağlık Sigortası teklifinizi mutlaka alın. Bütçenize en uygun teklifi sunalım.

Şekerli alkolsüz içecekler ve meyve sularından kaçının

Gazlı içecekler, meyve suları, çikolatalı süt ve şeker eklenmiş diğer içecekler, bu ürünler modern diyetin en şişman yönleri arasındadır, çünkü beyniniz sıvı kalorileri katı kalorileri kaydettiği gibi kaydetmez. Araştırmalar, şekerli içeceklerin obezite riskinin artmasıyla güçlü bir şekilde bağlantılı olduğunu göstermiştir; çocuklarda yapılan bir çalışma, şekerle tatlandırılmış bir içeceğin her günlük porsiyonu için% 60 artmış bir risk göstermektedir.

ÖZET

Protein alımınızı arttırmak metabolizmayı hızlandırabilir, isteklerle savaşabilir ve iştahı önemli ölçüde azaltabilir. Bu otomatik kilo kaybına yol açabilir.

17 Mayıs 2020
282 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al