Bireysel Sağlık Sigortası Hakkında

Bireysel Sağlık Sigortası Hakkında

Sigorta şirketleri eskiden sadece araçlarla ilgili güvence hizmeti sunarken günümüzde hizmet çeşitliliğini artırılarak ihtiyaca uygun olan sağlık sigortaları da geliştirilmiştir. Örneğin beklemediğiniz bir anda hastalanmanız ya da kaza geçirmeniz halinde yaptıracağınız özel sağlık sigortasıyla istediğiniz bir özel hastaneden yararlanabilirsiniz. Hatta tedavi süreciniz ister yatarak ister ayakta olsun hiçbir şekilde ekstra bir ücret ödemezsiniz. Bireysel sağlık sigortalarının bize sunmuş olduğu imkanlara baktığımızda ise doktor muayenenizden tutunda tahlillere ve ilaç masraflarına varıncaya kadar pek çok alanda ücretsiz hizmet verdiği görülüyor ancak bu hizmetlerden yararlanabilmeniz içinde hazırlanan poliçenizin içeriğini kontrol etmeniz gerekiyor. Çünkü hazırlanan poliçe belli limitler ve şartlar doğrultusunda yapılır.

Bireysel sağlık sigortasının güzel olan yanı kişiye özel olan bir hizmet türü olmasıdır. Yani isterseniz işletmenize özel olarak hazırlanabildiği gibi isterseniz de ihtiyacınıza yönelik olarak sigortanızı yaptırabiliyorsunuz. Bu şekilde bir hizmet SGK’nın sunmuş olduğu hizmetlerin kapsamı bu şekilde değildir. Size sunulan hizmetler doğrultusunda fayda sağlarsınız. Bu da devlet hastanelerinde uzun kuyrukların oluşması ve istediğiniz bir özel hastaneyi seçememeniz seçmiş olsanız bile ekstra ücret ödemek zorunda kalmanız demektir.

Herkesin başına bir kaza ya da benzer durumlar gelmesi gibi bir risk vardır. Bunun içinde özel sağlık sigortanızı böyle bir durum başınıza gelmeden önce yaptırmış olmak en doğru çözüm olacaktır. Özel sağlık sigortasının kişiye özel olarak hazırlanmış olduğunu söyledik bir örnek vermek gerekirse şöyle söyleyebiliriz. Özel sağlık sigortası yaptırırken gebelik durumunuz söz konusu ise bu durumda sigortanıza ek hamilelik teminatı ekleterek gebelik kontrollerinizi istediğiniz bir özel hastanede yaptırabilirsiniz. Bu da zaten sıkıntılı olduğunuz bu süreçte birde hastane sorunlarıyla uğraşmamanız demek olacaktır.

Unutmamalısınız ki hayat her zaman risklerle doludur ve başınıza ne zaman ve nerede kötü bir şeyler gelebileceğini asla bilemezsiniz. Bunun içinde böyle beklenmedik sorunlara karşı özel sağlık sigortası yaptırmak her zaman en ideal seçim olacaktır. Bireysel sağlık sigortasında garanti teminatıyla beraber tıbbi ihtiyaçlarınıza yönelik olan poliçeyi almış olursunuz.  Özellikle de yaptığınız iş risk içeriyorsa bu durumda bireysel sağlık sigortanızı yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

07 Mart 2019
329 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al