Bireysel Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Bireysel Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Hastalık ve kaza sonrasında oluşabilecek sağlık problemlerinde tedavi ücretlerinin karşılanabilmesi amacıyla hazırlanmış olan bireysel özel sağlık sigortası adından da anlaşıldığı gibi kişiye özel olarak yapılan bir sigorta türüdür. Sigortalı ile sigorta firması arasında yapılan bir sözleşmeyle hazırlanan poliçe doğrultusunda başlayan bu sigorta bu şekilde yürürlüğe girer. Bireysel sağlık sigortasında sigortalı, sigorta poliçesinin üzerinde yer alan anlaşmalı sağlık kurumlarına gittiğinde ekstra bir ücret ödemeden tedavisini gerçekleştirebilir. 

Bireysel Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Bireysel özel sağlık sigortası kapsamı içerisinde iki türlü tedavi teminatı vardır. Bunlardan birincisi yatarak tedavi ikincisi ise ayakta tedavidir. Yatarak tedavi teminatlarında yatış gerektiren sağlık sorunların devreye girer. Örneğin ameliyat gerektiğinde bu süreç ve hastanede kalma masraflarıdır.

Ayakta tedavi teminatında ise özellikle tahlil ve görüntüleme sonuçları teminat içerisine alınır. Doktora gittikten sonra yazılan ilaçlarda bireysel özel sağlık sigortası içerisinde yer alır. 

Bireysel özel sağlık sigortasıyla birçok hastalık ek teminatlar sayesinde güvence altına alınıyor. Risk unsurları ve geçmişten gelen hastalıklar ise muafiyet kapsamında bulunuyor. Bunun için geçmişten gelen bir hastalığınız varsa bu hastalık tedavi kapsamı içerisinden çıkarılıyor.

Eğer siz talep ederseniz kapsam dışına çıkarılmış olan geçmişten gelen hastalıklar ek teminatlar yapılarak sigorta poliçesine dahil edilebilir. Ayakta tedavi teminatları içerisinde fizik tedavi uygulamaları da dahildir. 

Bireysel Özel Sağlık Sigortasının Avantajları Nelerdir?

Bireysel özel sağlık sigortası yaptırdığınızda size fayda sağlayabilecek pek çok sayıda avantajda vardır. Örneğin sağlığınızı ciddi olarak etkileyecek olan kazalar ve diğer risklerin oluşumuna karşı maddi bir kazanç sağlamış olursunuz. Tedaviniz ileri derecede teknolojiye sahip olan özel hastanelerde ücretsiz bir şekilde yapılabilir.

Adından da anlaşılacağı üzere kişiye özel olarak hazırlanır ve bunun için daha uygun ücretlerle yaptırabilirsiniz.

Hastalık ya da kaza durumunda hangi özel hastaneye götürmeliyim, nasıl bir tedavi almalıyım gibi süreçten de kurtulmuş olursunuz.

İstediğiniz hastaneyi ve doktoru seçebilme şansına sahip olursunuz.

Sağlık ihtiyaçlarınızı ertelemek zorunda kalmazsınız.

Ne zaman ve nerede olursanız olun tedavileriniz anlaşmalı hastanelerde ücretsiz bir şekilde yapılabilir.

29 Aralık 2019
332 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al