Axa Cep Telefonu Sigortası

Axa Cep Telefonu Sigortası

Evinizi, arabanızı ya da sağlığınızı sigortalatıyorsunuz fakat günlük düzenli olarak elinizde taşıdığınız ve yüksek ücretler ödeyerek satın aldığınız cep telefonlarınız içinde sigorta yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Bilmiyorsanız Axa cep telefonu sigortası hakkında sizin için hazırladığımız bu makalemizi sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü Türkiye’de sigortacılık sektöründe en yeni olan ürünlerden bir tanesi cep telefonu sigortasıdır ve bu sigorta sayesinde cep telefonunuzda yaşayacağınız mağduriyetinizi ortadan kaldırmış oluyorsunuz.

Öncelikli olarak Axa cep telefonu sigortasının neleri kapsadığına bir göz atalım.

  • Neden ne olursa olsun cep telefonunuzun hasar görmesi halinde
  • Ekranın kırılmasında
  • Elektrik voltajının yüksek gelmesi neticesinde telefonun çalışmaması halinde
  • Cep telefonunun çalınması durumunda
  • Suya düşerek bozulması halinde
  • Hatalı aksesuar kullanımına bağlı olarak cep telefonunun bozulması halinde

Tahmin ediyorum ki yukarıdaki durumlar pek çok cep telefonu kullanıcısının sıklıkla karşılaştığı sorunların başında geliyor. Dolayısıyla zaten risklerin her zaman yüksek olduğu bu sigorta ile birlikte cep telefonunuzu da güvence altına almış oluyorsunuz.

Cep Telefonu Garantisi Varken Sigorta Yapılır mı?

Cep telefonunda garantinin kapsamı belirlidir. Örneğin cep telefonunuzu suya düşürdüğünüz zaman garanti kapsamı dışına çıkar ya da kırılma durumunda garanti geçerli değildir. Bunun içinde yüksek bedeller ödeyerek tamir yaptırmak durumunda kalırsınız. Hatta düşük bir maliyet için bile sizden yüksek miktarlar isteyeceklerdir. Dolayısıyla Axa cep telefonu sigortası sizi bunlardan koruyacağı için her hangi bir sorun olması halinde telefonunuzu güvenceye alacaktır. 

Cep Telefonu Sigortası Hasar Durumunda Nasıl Bir Fayda Sağlıyor?

Axa cep telefonu sigortası yaptırdığınız zaman telefonun başına herhangi bir sorun gelmesi halinde sigorta şirketinin müşteri çözüm hattını arıyorsunuz ve telefonunuzu ücretsiz olarak tamir ettiriyorsunuz. Poliçeniz 1 yıllık olarak hazırlanıyor ve bu tarz zararlara karşın telefonunuz 2 kez tamir kapsamı içerisinde oluyor. Onarım servis garantisiyle yapılıyor. Üstelik ücretsiz kargo imkanı da sağlıyor.

Cep Telefonunuz Çalınması Halinde

Cep telefonunuz bulunduğu yerden çalınması halinde mağduriyetiniz cep telefonunuzun ikinci el değeri üzerinden karşılanacak ve yeni bir cihaz alabileceksiniz.

Son olarak cep telefonunuz çalışmayacak duruma gelmişse bu durumda yine aynı şekilde ikinci el piyasası üzerinde size bir ödeme yapılacaktır.

16 Ağustos 2019
463 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al