Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Araçta Hasar Kaydı Varsa Ne Olur?

Araçta Hasar Kaydı Varsa Ne Olur?

Hasarlı araçların her zaman problemli oldukları düşünülür ve pek çok sürücüde hasarlı araç almak istemez. Ancak hasarsız bir aracın aynı marka ve modelini aldığınız zamanda 3 bin 5 bin lira daha fazla ödersiniz. İşte burada kafadaki soru acaba bu kadar farkı vermeye değer mi, değmez mi? Olacaktır.

Burada insanın mantığını düşünerek hareket etmesi sonrasında yaşayacağı pişmanlığında önüne geçecektir. Dolayısıyla bizde yazımızda ikinci el bir araç alacak ya da satacak olanlara tavsiye niteliğinde bir makale hazırlayalım istedik.

Araçta Hasar Kaydı Ne Kadar Önemli?

Piyasa da en çok satan otomobile bakıyorsunuz diyelim ve iki otomobil aynı marka ve modelde üstelik kilometreleri bile birbirine yakın birinde 7 bin liralık hasar kaydı var ve 3 parçasında boya 1 parçasında da değişeni var. Diğer araçta ise hiçbir işlem yapılmamış yani sizin tabirinizle orijinal bir araç. Ancak bu iki aracın fiyatları arasında 5 bin lira fark var.  Araçlar sürücüleri tarafından temiz bakılmış ve dışarıdan bakıldığında siz değişeni boyayı fark etmiyorsunuz. İşte böyle bir durumda düşünün bakalım 5 bin lira fark vermeye değer m? üstelik bizim ülkemizde sürücüler genellikle aldıkları ikinci el araçlarını birkaç sene biner ve sonrasında satarlar. Birde orijinal olarak aldığınız aracın bu birkaç yıllık süre içerisinde kaza yapmaması gibi bir ihtimal yok bu tamamen şansa kalmış bir durum. 

Araçta Hasar Kaydı En Fazla Ne Kadar Olmalı?

Bir araçtaki hasar kaydı aracın piyasadaki fiyatlarıyla alakalıdır. Yani 300 bin liralık bir BWM markasının ufak hasarı 10–15 bin lira olabilir. Dolayısıyla bu araç için o rakam düşüktür. Ancak fiyat için 10–15 bin liralık bir hasar yüksek sayılabilir. Yani hasar kaydı en fazla şu kadar olmalıdır gibi bir söz söylemek mantıksız olur. Bunun kararı size ve araca bağlıdır.

Fazla Para Vermeye Değer mi Analiz Edin

Yukarıdaki açıklamalarımızdan yola çıkacak olursak şöyle söyleyebiliriz. Bir araç ister hasarlı olsun ister olmasın mutlaka analiz etmelisiniz. Kullanacağınız süre aradaki fiyat farkı ve satarken edeceğiniz kar. Hepsini birleştirdiğinizde o aracın alınmaya değer olup olmadığını anlarsınız.

01 Ağustos 2019
266 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al