Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Kaza Tespit Tutanakları

Kaza Tespit Tutanakları

Artık trafik ve çeşitli nedenler dolayı çok sık trafik kazaları yaşanmaktadır. Sürücülerin trafik kazaları sonrası tutanakları kendilerinin doldurabilmesi çok büyük bir kolaylık sağlamıştır. Eskiden tutanaklar trafik polisi tarafından doldurulur bu da çok büyük zaman kayıplarına neden olurdu şimdi ise trafik kazası sonrası araç sahipleri kazanın fotoğrafını çekerek tutanakları doldurabilir ve işlemleri çok hızlı yapabilmektedir.

Yeni geliştirilen bir sistem sayesinde bu işler daha da kolay hale gelmiştir. Artık kaza tespit tutanakları akıllı cep telefonları üzerinden de doldurulabilecek ve su sayede de daha hızlı bir işlem yapılmış olacak. Sigorta bilgi ve gözetim merkezince geliştirilen sistem mobil kaza tespit tutanağı adı altına hizmet vermektedir. Artık kaza sonrasında kağıt forum ve kaleme ihtiyaç olmadan bu işlemler çok kısa süreler içerisinde bitirilmiş olacak. Sigorta bilgi ve gözetim merkezinden alınan bilgiye göre bu tutanakları doldurmak için akıllı telefonun olması yeterli. Uygulamanın en büyük avantajı ve sizleri yormayın kısmı TC kimlik numarasını ve araç plakasını girdikten sonra diğer bütün bilgiler otomatik olarak foruma yansıyacaktır. Bu şekilde daha kolay ve daha hızlı bir işlem yapmış olacaksınız.

Bu yeni uygulamayla hem sigorta şirketleri hem de sigortalı araç sahipleri büyük ölçüde fayda sağlayacak. Suistimallerin önüne geçen sistem sigortacılık sektörüne büyük katkı sağlayacak. Bu sistem kazaların verdiği yoğunluk ve sıkışıklığında önüne geçecektir.

Kaza tespit tutanağına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kaza Anında Yapılacaklar Nelerdir?

Kaza beklenmedik ve istenmeyen bir zamanda gerçekleşeceğinden dolayı kazayla karşı karşıya kaldığınızda heyecanlandığınızı ve panik olduğunu tahmin edebiliyoruz. Özellikle bayan sürücülerin bu konuda biraz daha tedirgin oldukları açıktır. Böyle bir durumda yapılması gereken ilk iş sakinliğinizi korumak, siz ve karşınızdaki sürücünün son durumunun nasıl olduğunu incelemek gerekir. Eğer her iki tarafta da bir şey yoksa aracın güvenliğini sağlayabilmek için ön ve arka tarafa reflektör konulması gerekir. Bu sayede daha sonra gelen araçlar sizi fark edebilirler. Reflektörü kaza alanından geriye doğru bırakmalısınız bu sayede son anda görülme de ortadan kalkmış olur. Sonrasında kazanın durumuna göre kendi aranızda anlaşarak kaza tespit tutanağını tutabilirsiniz.

20 Nisan 2020
56 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al