Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Araç Sigorta Çeşitleri

Araç Sigorta Çeşitleri

Sürücüler araç sigortası yaptırmak istediklerinde karşılarına iki yöntem çıkacaktır. Bunlardan birincisi her aracın yaptırmak olduğu zorunlu trafik sigortası ikincisi ise kasko sigortasıdır. Biz Ankara HK Güvence olarak sizin için en uygun sigorta teklifi ve trafik sigortası teklifini sunuyoruz.  Peki trafik sigortası ne demektir?

Trafik Sigortası Ne Demektir?

Yukarıda ve daha önceki makalelerimizde de belirttiğimiz gibi trafik sigortası zorunlu olan bir sigorta çeşididir. Türkiye’de trafiğe çıkan her araç trafik sigortasını yaptırmakla zorunludur. Örneğin bir aracın çevirme kontrolü sırasında trafik sigortası olmaması halinde ağır cezalarla karşılaşabilecektir.

Sigortasız Çevirmeye Yakalanırsam Ne Olur? Başlıklı makalemizde konu ayrıntılı bir şekilde aktarılmıştır okumanızı tavsiye ederiz.

Yukarıdaki makalemizde de anlatıldığı gibi aracınız trafikten çekilecek ve sonrasında da uzun bir süreç sizi bekliyor olacaktır. Üstelik daha küçük bir miktarı ödemediğiniz için daha büyük yaptırımlarla karşı karşıya kalacaksınız. Unutulmaması gereken konu ise trafik sigortasının zorunlu olduğundan dolayı yapılmaması gerektiğidir. Çünkü karşı tarafta meydana gelebilecek bir hasar neticesinde de sizin cebinizden belli limitler dahilinde para çıkmayacaktır.

Ankara Trafik Sigortası Fiyatları

Biz HK Güvence olarak Ankara’nın her yerine sigorta hizmeti sağladığımız gibi yalnız başkent değil aynı zamanda Türkiye geneline de hizmet vermekteyiz. Ankara trafik sigortası fiyatları değişiklik gösterebilir çünkü trafik sigortasında fiyatlar belirlenirken dikkate alınan bir takım konular vardır. Örneğin sürücünün yaşı ve aracın bulunduğu il gibi. Detaylı bilgiler almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz 

İkinci sigorta türü olan kasko sigortası ise şu şekilde hizmet verir.

Kasko Sigortası Ne Demek?

Kasko sigortası trafik sigortasının tam aksine hareket eder. Yani zorunlu olan bir sigorta çeşidi değildir. Bunun yanı sıra herhangi bir kazada kusurlu olup olmadığınıza bakılmaksızın aracınızda meydana gelen maddi hasarların karşılanmasını sağlar. Günümüzdeki araçları ve onların teknolojisini düşündüğümüzde bu araçların en ufak kazalarının bile binlerce liraya mal olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla her ne kadar zorunlu olmasa da kasko sigortası bir anlamda ihtiyaç olan bir sigorta türüdür. Kaskosu olan aracınız ister karayolunda seyir halinde olsun isterse olmasın bir kaza anında sigorta şirketi tarafından maddi zarar karşılanır.

15 Şubat 2019
210 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al