Araç Hırsızlığına Karşı Kasko Önerisi

Araç Hırsızlığına Karşı Kasko Önerisi

Otomobil hırsızlığının yaşandığı bazı şehirler var ki bu şehirlerde risk her zaman fazladır. Örneğin büyük şehirlerde araç çalınma ya da hırsızlık oranları küçük şehirlere göre daha yüksektir. Bunun içinde kasko ve trafik sigortasında fiyatlar bulunduğunuz şehre göre değişiklik gösterir.  Bizim bu makalemizde bahsetmek istediğimiz şey ise araç hırsızlığına karşın yapılabilecek önlemlerin neler olduğu konusunda olacaktır.

  • Araç hırsızlığını önlemenin ilk kuralı aracınızı gelişi güzel yerlere bırakmamanız olmalı. Park ettiğiniz alanı kontrol etmeli ve tenha yerlerde uzak durmalıdır. Sakin ve karanlık olan yerlerde risk her zaman büyük olacaktır. Dolayısıyla aracınızın başına bir şey gelebilme ihtimali fazladır.
  • Aracınızda bir alarm bulunması, her durumda avantajlı bir durumdur. Hem aracınızı korur, hem araç kasko sigortanızda indirim yakalayabilirsiniz. Sigorta firmaları kasko sigortası yaparken aracınız ne kadar fazla güvende olursa size yapacağı indirim oranlarını da aynı ölçüde fazla tutarlar.
  • Özellikle kalabalık bir şehirde yaşıyorsanız, emniyet kilidi muhakkak kullanılmalı.
  • Oto bakım ve servis istasyonlarına bıraktığınız aracınızın üzerinde anahtar olmamasına özen gösterin.
  • Otomobilinizi bırakacağınız bir garajınız olması, güvenlik için bir ayrıcalıktır. Ancak bir garajınız yoksa aracınızı görebileceğiniz bir alana park etmelisiniz.
  • Otomobilinizden her inişinizde kapı ve camlarını kilitleyip kontrol ediniz,
  • Her ihtimale karşı otomobilinizin içerisinde değerli bırakmayınız,
  • Aracınıza mutlaka GPS taktırın. Bir izleme sistemi olan GPS sayesinde, aracınız çalınsa dahi yeri kısa süre içerisinde tespit edilebilir. GPS sistemi, hırsızlar üzerinde caydırıcı bir etki yaratacaktır.
  • Tüm önlemlere rağmen aracınız çalınabilir böyle bir durumda; önce 155’e bilgi vererek bulunduğunuz bölgenin karakoluna müracaat edin. Eğer kasko sigortanızı yaptırdıysanız, zaman kaybetmeden sigorta şirketinizle iletişime geçin.

Kasko fiyatları Ankara

Kasko sigortasının amacı aracın her turlu şartlarda güvenliğinin tam ve eksiksiz olarak karşılanmasını sağlamaktır. Bunun içinde geniş kapsamlı olan sigorta urunu sunarlar. Eğer siz risklerinizi en aza indirmek istiyorsanız ortaya çıkabilecek az farkı ödeyerek sigortanızı yaptırmanız. Bazı sürücülerin 50–100 TL gibi bir farkı ödemek istemediklerini ve bunun içinde daha dar kapsamlı sigorta yaptırmaya çalıştıklarını biliyoruz. Dolayısıyla bu çok mantıklı bir tercih olmayacak ve bunun zararını aracınızın başına bir şey geldiği zaman anlayacaksınız. 

02 Ağustos 2020
181 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonAra ve Teklif Al